Windows Phone 8 İçin Geniş Çaplı Bir Güncelleme Yolda

Microsoft firması tarafından 2012 senesinin son çeyreğinde pazara sunulan Windows Phone 8 İşletim Sistemi için geniş çaplı bir güncelleme barındıran ilk yamasının 2013 senesinin ikinci çeyreğinde hazır olması bekleniyor.

Nokia, Samsung, Huawei ve HTC gibi markaların ilk etapta pazara çıkması ile kullanmaya başladığı ancak 1-2 model ile sınırlı kaldığı Windows 8 İşletim Sistemi şu aşamada ekosistem içerisinde Nokia tarafından dağıtılır hale gelmiş durumda.

Sistem içerisinde özellikle Uygulama noktasında sıkıntılı olması sebebiyle çok fazla kullanıcı tarafından tercih edilmeyen Windows Phone 8 İşletim Sistemi için bazı sınırlamalarda firmaların elini kolunu bağlıyordu.

Özellikle şu aşamada 4 Çekirdekli İşlemci desteğinin olmaması, Full HD Ekran Desteğinin olmaması gibi sorunlar sebebiyle firmaları sınırlandıran WP8 İşletim Sistemi için ilk gelecek güncelleme ile bu sorunlar çözüme kavuşmuş olacak.

Windows Phone 8 İçin Geniş Çaplı Bir Güncelleme Yolda
Windows Phone 8 İçin Geniş Çaplı Bir Güncelleme Yolda

Ayrıca firma ayrıca Google’ın kapatacağı ActiveSync desteği sonrasında, Windows Phone kullanıcıların Gmail ve Google Mail kullanmalarında sorun yaşamaması için bir güncelleme hazırlıyor.

İlk etapta çıkacak olan güncelleme paketinde neler olacağı şimdilik belirsiz. Firmanın hangi eksiklikleri kapatacağı, rekabeti arttırmak için hangi özellikleri kazandıracağı bilgisi henüz sızdırılmış ya da duyurulmuş değil.

O sebeple heyecan içinde beklemeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

Windows Phone 8 İçin Geniş Çaplı Bir Güncelleme Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir