Windows Phone 8 İşletim Sistemi 29 Ekim’de Pazara Sunulacak

Windows Phone 8 İşletim Sistemi 29 Ekim’de Pazara Sunulacak

Birçok firmanın Windows Phone 8 İşletim Sistemi kullanacak cihazlarını açıklamasına rağmen Microsoft firmasının bir türlü Windows Phone 8 sürümünü üreticilere vermemesi cihazların çıkmasının da geriye kalmasına sebep olmuştu. Hatta bazı teknoloji uzmanları göre Microsoft Firmasının Windows Phone 8 modelinde çok büyük sorunlar yaşadığını ve bir anlamda Vista İşletim Sisteminde yaşanan sorunların yeniden yaşanabileceği görüşünü ortaya […]Birçok firmanın İşletim Sistemi kullanacak cihazlarını açıklamasına rağmen Microsoft firmasının bir türlü sürümünü üreticilere vermemesi cihazların çıkmasının da geriye kalmasına sebep olmuştu.

Hatta bazı teknoloji uzmanları göre Microsoft Firmasının modelinde çok büyük sorunlar yaşadığını ve bir anlamda Vista İşletim Sisteminde yaşanan sorunların yeniden yaşanabileceği görüşünü ortaya atmışlardı.

Ancak Microsoft firması nihayet bir açıklamada bulundu ve İşletim Sistemini 29 Ekim 2012 tarihinde oldukça geniş katılımlı bir tanıtım ile Resmen duyuracağını ve üretici firmalara göndereceğini açıkladı.

Bu kapsamda birçok firma için de hazır halde bekleyen cihazların kısa süre içerisinde pazara sunulması gibi bir avantaj ortaya çıktı.

  Windows Mobile Türkçe TV Uygulaması TV Turca

 

Windows Phone 8 İşletim Sistemi Kullanan Firmalar
Windows Phone 8 İşletim Sistemi Kullanan Firmalar

Firmaların 29 Ekim tarihinde yapılacak olan duyuru ve resmi dağıtımdan sonra Kasım – Aralık gibi ilk modellerini pazara sunmasına kesin gözüyle bakabiliriz.

HTC, Nokia, Samsung gibi firmaların Mobil anlamda üretime geçeceği Windows Phone 8 İşletim Sistemi için şu aşamada resmen tanıtılmış 10’a yakın ürün var. Bunlar arasında Samsung ATIV S, , , HTC 8X, HTC 8S ve Huawei W1 modelleri ön plana çıkan modeller.

2012 senesi bitmeden Türkiye pazarında da satışına başlanmasına kesin gözüyle baktığımız Microsoft Windows Phone 8 İşletim Sistemine sahip cihazların ay sonuna kadar sabırsız bir bekleyiş içerisine girecekleri ise kesin.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status