Windows Phone 8 İşletim Sistemi 29 Ekim’de Pazara Sunulacak

Birçok firmanın Windows Phone 8 İşletim Sistemi kullanacak cihazlarını açıklamasına rağmen Microsoft firmasının bir türlü Windows Phone 8 sürümünü üreticilere vermemesi cihazların çıkmasının da geriye kalmasına sebep olmuştu.

Hatta bazı teknoloji uzmanları göre Microsoft Firmasının Windows Phone 8 modelinde çok büyük sorunlar yaşadığını ve bir anlamda Vista İşletim Sisteminde yaşanan sorunların yeniden yaşanabileceği görüşünü ortaya atmışlardı.

Ancak Microsoft firması nihayet bir açıklamada bulundu ve Windows 8 İşletim Sistemini 29 Ekim 2012 tarihinde oldukça geniş katılımlı bir tanıtım ile Resmen duyuracağını ve üretici firmalara göndereceğini açıkladı.

Bu kapsamda birçok firma için de hazır halde bekleyen cihazların kısa süre içerisinde pazara sunulması gibi bir avantaj ortaya çıktı.

 

Windows Phone 8 İşletim Sistemi Kullanan Firmalar
Windows Phone 8 İşletim Sistemi Kullanan Firmalar

Firmaların 29 Ekim tarihinde yapılacak olan duyuru ve resmi dağıtımdan sonra Kasım – Aralık gibi ilk modellerini pazara sunmasına kesin gözüyle bakabiliriz.

HTC, Nokia, Samsung gibi firmaların Mobil anlamda üretime geçeceği Windows Phone 8 İşletim Sistemi için şu aşamada resmen tanıtılmış 10’a yakın ürün var. Bunlar arasında Samsung ATIV S, Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 820, HTC 8X, HTC 8S ve Huawei W1 modelleri ön plana çıkan modeller.

2012 senesi bitmeden Türkiye pazarında da satışına başlanmasına kesin gözüyle baktığımız Microsoft Windows Phone 8 İşletim Sistemine sahip cihazların ay sonuna kadar sabırsız bir bekleyiş içerisine girecekleri ise kesin.

Windows Phone 8 İşletim Sistemi 29 Ekim’de Pazara Sunulacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir