Windows Phone 8 İşletim Sistemli HTC Elation Modelinin Özellikleri ve Bilgileri

HTC firması geçmişe dönerek Windows Phone 8 İşletim Sistemini kullanan yeniş cihazlarını pazara yavaş yavaş sunma hazırlığında. Hatta bu yolda ilk adımını atmış durumda.

HTC Elation kod adı ile pazara çıkmaya hazırlanan yeni WP8 İşletim Sistemine sahip cihaz HTC tarafından resmen açıklanmadan sızdırıldı.

Sızdırılan bilgi ve resimlere göre HTC Elation modeli firmanın One X modeli ile neredeyse aynı kasa yapısına sahip. Aslında özellik olarak da aynı özelliklere ve donanımlara sahip de diyebiliriz.

1.4 GHz lik Dört Çekirdekli bir işlemci ile pazara sunulması planlanan cihazın 1 GB Ram ve 32 GB Dahili Hafızası olacak gibi görünüyor. 8 MP arka ve 1.3 MP ön kameraya sahip olacak olan cihazda 4,7 İnç HD Süper LCD Ekran kullanılıyor.

HTC Elation Windows Phone 8 Akıllı Telefon
HTC Elation Windows Phone 8 Akıllı Telefon

NFC ve DLNA gibi protokolleri destekleyen cihazda Bluetooth 4.0 teknolojisi de es geçilmemiş durumda. 1080p HD Video çekme özelliğine sahip olan cihazın ön kamera sayesinde de 720p Video Chat desteği de oldukça etkileyici.

Beats Audio ses donanımı ile gelmesi planlanan cihazın 2000 mAh lik birde bataryası bulunuyor.

Firmanın gelecek hafta içerisinde duyurması beklenilen yeni modeli HTC Elation bir anlamda Windows Phone 8 İşletim Sistemine sahip en yüksek donanımlı cihazlardan birisi olacak gibi görünüyor.

Bakalım HTC bu şekilde yukarıdan girdiği pazarda dilediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi?

HTC Elation Özellikleri
HTC Elation Özellikleri

 

Windows Phone 8 İşletim Sistemli HTC Elation Modelinin Özellikleri ve Bilgileri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir