Windows Phone 8 Kullanıcılarına Fm Radyo Müjdesi

Windows  Phone 8’ in yapım aşamasında sürecin hızlı bir şekilde tamamlanması için bazı özellikler daha sonradan eklenecekti. İşte bu yolda atılan ilk adımlarla ilgili çıkan söylentiler.

Microsoft, 29 Ekim de tanıtıma sunulan Windows Phone 8’in işletim sisteminden genel olarak memnun fakat kullanıcılar bazı eksikliklerden dolayı aynı durumda değil. Gelen yoğun şikayetlerden dolayı firma hızlı bir şekilde yeni güncellemeler yapmak durumunda kaldı.

Windows  Phone 8’ tabanlı cihazların eksikliklerinden biri ise Fm Radyo bulundurmamaları. Normalde birçok cihazda donanımsal olarak Fm Radyo bulunuyor fakat Windows 8 bu donanımdan yararalanacak uygulamaya sahip değil. Kullanıcıların internet veya hiçbir ücretlendirme olmadan doğrudan telefon üzerinden radyo dinleyebilmeleri için şirket çalışmalara başladı.

Windows Phone 8 için FM Radyo Eklentisi Hazır
Windows Phone 8 için FM Radyo Eklentisi Hazır

Kod adı Apollo olan Windows 8’ e yüklenecek olan Apollo+ güncellemesinden sonra cihaz da Fm Radyo özelliğine sahip olacak. Buna ek olarak yapılan yeni güncellemeler ise;

  • Yenilenen bildirim sistemi,
  • Bluetooth 4.0 için driver desteği,
  • VPN ve gelişmiş WiFi seçenekleri üzerine.

Windows 8 ve Windows Phone 8‘i aynı anda piyasaya sürmek için Microsoft’ un bazı eksiklikleri güncellemelerle vereceği doğrultusunda gelen haberler ise bu durumu doğrular şekilde görünüyor. Ayrıca, özellikle ülkemizdeki kullanıcıların radyo alışkanlıklarından dolayı bu güncellemenin yerinde olacağını söyleyebiliriz.

Windows Phone 8 Kullanıcılarına Fm Radyo Müjdesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir