Pasaport Kayıt İşlemleriWindows Phone 8 Satışlarında Nokia Liderliğe Oynuyor

Windows Phone 8 Satışlarında Nokia Liderliğe Oynuyor

Microsoft tarafından pazara sunulan Windows Phone 8 İşletim Sisteminin satış rakamlarına baktığımızda HTC ve Samsung gibi iki rakibinin önünde Nokia liderlik koltuğuna oturmuş olarak görülüyor. AdDuplex tarafından aylık olarak yapılan araştırma sonuçlarına göre Windows Phone 8 İşletim Sistemi işle satışa sunulan cihazlar arasında Nokia firması %74’lük bir pay yakalamış durumda. Onu ise %6 ile HTC […]


Microsoft tarafından pazara sunulan İşletim Sisteminin satış rakamlarına baktığımızda ve gibi iki rakibinin önünde liderlik koltuğuna oturmuş olarak görülüyor.

AdDuplex tarafından aylık olarak yapılan araştırma sonuçlarına göre İşletim Sistemi işle satışa sunulan cihazlar arasında firması %74’lük bir pay yakalamış durumda. Onu ise %6 ile firması ve %3 ile de firması takip ediyor. Kalan %19’lik değer ise irili ufaklı çeşitli firmalar arasında dağılmış durumda.

Özellikle tüm umutlarını Windows Mobile 8 İşletim Sistemine bağlayan Lumia 920 ve Lumia 820 modelleri ile şuan pazarda bende varım demeye çalışıyor. 2013 senesinde ise Lumia serisine yeni modelleri katarak pazardaki satışlarını arttırma peşinde.

  HTC One M10 Modelinin Türkiye Lansman Tarihi Belli Oldu
Windows Phone 8 Satışlarında Nokia Liderliğe Oynuyor
Satışlarında Nokia Liderliğe Oynuyor

Grafikten de görebileceğiniz üzere en çok kullanılan WP cihazı Nokia Lumia 710. Lumia 710’un hemen ardından Lumia 800 ve 610 geliyor. ve ise biraz daha düşük yüzdelerde kaldığı görülüyor.

Ülkemizde şu aşamada Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820 modelleri satışta. Yakın dönemde yeni modeller ile Türkiye Pazarı da Windows Phone İşletim Sistemi ile daha iyi tanışmış olacak ve satış rakamları da artmış olacaktır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status