Windows Phone 8 Satışlarında Nokia Liderliğe Oynuyor

Windows Phone 8 Satışlarında Nokia Liderliğe Oynuyor

Microsoft tarafından pazara sunulan İşletim Sisteminin satış rakamlarına baktığımızda ve gibi iki rakibinin önünde liderlik koltuğuna oturmuş olarak görülüyor.

AdDuplex tarafından aylık olarak yapılan araştırma sonuçlarına göre İşletim Sistemi işle satışa sunulan cihazlar arasında firması %74’lük bir pay yakalamış durumda. Onu ise %6 ile firması ve %3 ile de firması takip ediyor. Kalan %19’lik değer ise irili ufaklı çeşitli firmalar arasında dağılmış durumda.

Özellikle tüm umutlarını Windows Mobile 8 İşletim Sistemine bağlayan Lumia 920 ve Lumia 820 modelleri ile şuan pazarda bende varım demeye çalışıyor. 2013 senesinde ise Lumia serisine yeni modelleri katarak pazardaki satışlarını arttırma peşinde.

Windows Phone 8 Satışlarında Nokia Liderliğe Oynuyor
Satışlarında Nokia Liderliğe Oynuyor

Grafikten de görebileceğiniz üzere en çok kullanılan WP cihazı Nokia Lumia 710. Lumia 710’un hemen ardından Lumia 800 ve 610 geliyor. ve ise biraz daha düşük yüzdelerde kaldığı görülüyor.

Ülkemizde şu aşamada Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820 modelleri satışta. Yakın dönemde yeni modeller ile Türkiye Pazarı da Windows Phone İşletim Sistemi ile daha iyi tanışmış olacak ve satış rakamları da artmış olacaktır.

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status