Windows Phone Mobil Uygulama Mağazasına Bir Darbe Daha

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Son dönemde birçok irili ufaklı uygulamanın kaldırılmaya başlandığı Windows Phone Mobil Uygulama Mağazasına bir darbe daha geliyor.

Windows Store olarak da bilinen ve Windows Phone İşletim Sistemi için kullanılan Mobil Uygulama Mağazasına yakın dönemde bir kısıtlama daha gelecek.

Lumia serisinde yeterli bir ilgi görmeyen, gelecek seneden itibaren yeni bir seri ile Akıllı Telefon Pazarına yeniden giriş yapması beklenilen Microsoft cephesinde International Age Rating Coalition (IARC) krizi yaşanacak gibi görünüyor.

 

Sınırları Belirlemeyenler Mağazadan Kaldırılacak

International Age Rating Coalition (IARC) yani Uluslararası Yaş Derecelendirme Koalisyonu tarafından belirlenen şartlara göre Uygulamaların Yaş Sınırlarını belirlemeyen Uygulama Geliştiricilerin yakın dönemde Microsoft Mağazasındaki Mobil Uygulamaları silinmeye başlayacak.

Uzunca süredir güncellenmeyen ya da Uygulama Geliştiricisi tarafından bir anlamda ikinci plana atılan birçok uygulama bu işlem sonrasında Windows Store sayfasından kaldırılacak gibi görünüyor.

Zaten pek fazla geliştiricinin uygulama geliştirmediği Windows Phone Mobil Uygulama Mağazasına bu şekilde bir müdahale aslında sınırlı sayıda olan uygulamaların da sayısının azalması gibi bir sonuç doğuracak gibi görünüyor.

 

Windows Phone Mobil Uygulama Mağazası
Windows Phone Mobil Uygulama Mağazası

 

Son Süre 30 Eylül 2016

Uygulama Geliştiricileri için Microsoft tarafından belirlenen son süre 30 Eylül 2016 olarak belirlenmiş durumda.

Bu tarihe kadar standartlara uygun olarak Uygulama Yaş Sınırlarını belirleyip Microsoft Store üzerindeki gerekli güncellemeyi yapmazlarsa uygulamalar mağazadan silinecek.

 

Google Play Store’da Bu Uygulamaya Geçti

Uygulama yaş Sınırı Sistemi geçtiğimiz dönemde Google Play Store tarafından da uygulanmaya başlandı.

Ancak bu noktada Play Store üzerinden çok yoğun bir Uygulama Silinmesi gerçekleşmiş olsa da genel rakamların çok yüksek olması Android İşletim Sistemi için hiçbir sorun yaratmadı.

Ancak Windows Phone Mobil Uygulama Mağazasına bu tarz bir düzenleme gelmesi zaten arka planda çok fazla Güncellenmeyen – Unutulan Uygulama olmasından dolayı büyük bir Uygulama Düşüşü anlamına gelecektir.

 

Windows Phone Mobil Uygulama Mağazasına Bir Darbe Daha
Windows Phone Mobil Uygulama Mağazasına Bir Darbe Daha

 

Microsoft Phone Yeniden Canlanacak mı?

Bu sene için çok fazla Windows Phone İşletim Sistemi kullanan Akıllı Telefon pazara çıkmadı.

Ancak beklentiler firmanın 2017 yılında bir atağa geçeceği ve yeni bir Model Serisi ile pazarda ciddi bir kullanıcı kitlesi elde etmeye çalışacağı yönünde.

Bakalım süreç neler getirecek…

Windows Phone Mobil Uygulama Mağazasına Bir Darbe Daha

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir