Windows Store 100.000 Uygulama Sayısını Devirdi

Microsoft tarafından pazara sürülen ve geçmişe bir sünger çekerek yenilikçi bir çalışma ile kullanıcı karşısına çıkan Windows 8 İşletim Sistemi için hazırlanan Windows Store Uygulama Sayfası 100.000 adetlik Uygulama sınırını geçti.

Geçtiğimiz günlerde BUİLD 2013 etkinliğinde Windows Store içinde bazı bilgilere veren Microsoft, Windows Store’un kısa bir süre sonra 100 Bin uygulama barajını geçeceğini söylemişti. Windows Uygulama Geliştiricileri Twitter hesabından dün atılan bir Tweet ise Windows Store’un 100 Bin uygulamayı geçtiğini duyurdu.

Windows 8‘in piyasaya sunulmasının ardından yaklaşık 7 ay sonra 100 Bin barajını geçen Windows Store, daha önce Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın Temmuz ayında 100 Bine ulaşma hedefini de yerine getirmiş oldu.

Windows Phone Marketplace‘e göre oldukça iyi bir başarı gösteren Windows Store, 100 Bin barajına ulaşma süresinde iPad için App Store’u ve Android cihazlar içinde Google Play Store’u da böylelikle geride bırakmış oldu.

Windows Store 100.000 Uygulama Sayısını Devirdi
Windows Store 100.000 Uygulama Sayısını Devirdi

Flipboard ve Facebook gibi önemli uygulamalarında kısa zamanda Windows Store’a geleceğinin bilinmesi, Microsoft’un Windows 8 ile iyi bir yol kat ettiğinin göstergesi. Önümüzdeki zamanlarda ise daha çok ismin Windows 8 uygulama dünyasına katılacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Ancak şurada bir parantez açmamız gerekecektir. Burada belirtilen Uygulama Sayısı şimdilik Masaüstü – Notebook – Ultrabook gibi cihazlarda kullanılan Uygulama Sayfasıdır.

Windows Phone 8 İşletim Sistemi için kurulan Windows Phone Marketplace sayfası henüz bu seviyede bir Uygulama Sayısına ulaşamamış durumdadır.

 

Windows Store 100.000 Uygulama Sayısını Devirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir