Pasaport Kayıt İşlemleriXbox One ve PS4’ün Amerika Satışları

Xbox One ve PS4’ün Amerika Satışları

Sony’nin oyuncağı Playstation 4, Xbox One’dan sadece birkaç gün önce piyasaya çıkmıştı. Çıktığı ilk gün için satış adedi ise 1 milyon olmuştu. Microsoft ise Xbox One Amerika satışı, PS4 kadar etkili olamadı. 732.569 adetlik performansı, rakibine yetişemediği için yeterince sevinçle karşılanmamış olabilir. Tabi bu durumda, Amerika Birleşik Devletleri geneline aynı anda oyunun ulaşmamış olması ve […]


’nin oyuncağı , Xbox One’dan sadece birkaç gün önce piyasaya çıkmıştı. Çıktığı ilk gün için satış adedi ise 1 milyon olmuştu. Microsoft ise Xbox One Amerika satışı, PS4 kadar etkili olamadı. 732.569 adetlik performansı, rakibine yetişemediği için yeterince sevinçle karşılanmamış olabilir.

Tabi bu durumda, Amerika Birleşik Devletleri geneline aynı anda oyunun ulaşmamış olması ve satışların gecikmesi de etkili oldu. Haftalık satış değerlendirmelerindeki sonuçlar iki oyunun da birbirlerine yakın oranlarda satıldığını gösterdi. XBox One, oldukça büyük bir çekişme içerine girdiği Playstation ile yakın satış rakamlarını yakalamışa benziyor. Dünya genelinde de nispeten birbirlerine yakın satış rakamlarına ulaşan ikili, bölgesel olarak baskın bir satış grafiği yakalayabiliyorlar. Aralarındaki rekabetin Apple ve Samsung arasında yaşanan rekabete benzer bir danışıklı dövüş ile açıklanması da mümkün. Amerika satışları her ne kadar önde görünse de önce pazarın geniş bir hacme ulaşmasını sağlıyorlar ve sonra ise yüksek satış rakamlarına ulaşıyorlar.

  Sony Xperia Z Modeli Almanya Amazon'da Ön Satışa Çıktı

Her iki cihazında yeni serilerinin arasında yaşanacak rekabet şimdiden büyük bir merak konusu haline geldi.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status