Xıaomı, 24 Saatte 2 Milyon Sattı!

Çinli telefon üreticisi Xiaomi ulaşılması zor bir rekora imza attı. Bir gün içerisinde iki milyon satmayı başaran firmanın başarısı herkes tarafından takdir ediliyor. Aynı zamanda Xiaomi’nin bu başarısı beşinci kuruluş yılına denk gelmesi, Xiaomi çalışanlarına çifte bayram oldu. Firmanın beş yıllık sürede elde ettiği iki milyonluk rekoru rakiplerini gelecek için tedirgin bir bekleyişe sürükledi.

Hindistan’da ilk şubesini açan Çinli telefon üreticisi Xiaomi, 24 saatte 2 milyon telefon satarak rekor kırdı.Microsoft’un da yakınlaştığı Xiaomi, dün Hindistan’da internetten satış ağlarını genişletmiş ve ilk fiziksel mağazasını da açmıştı.

Hindistan’da ilk şubesini açan başarılı telefon üreticisi Xiaomi, 24 saat içerisinde 2 milyon telefon satarak yeni bir rekora imza attı. Daha önce Hindistan’a giriş yapan şirket, bu sefer Flipkart,Snapdeal ve Amazon Hindistan ve popüler e-ticaret siteleriyle anlaşan Çinli üretici, 7 Asya ülkesini kapsayan 12 saatlik bir kampanya başlattı. Bu sayede toplamda 2,04 milyon adet satış rakamına ulaşarak yeni bir rekora imza atmayı başardı.

Söz konusu etkinliği 5. Kuruluş yıl dönümü adına düzenleyen şirket paylaştığı rakamlara göre sadece aksesuar satışından 170 milyon RMB, toplamda ise 2,08 milyon RMB (335 milyon dolar – 871 milyon TL) tutarında satış yapmayı başardı. İki milyon akıllı telefon ile beraber 39.000 Mi TV ve 770.000 akıllı cihaz satarak 12 saatte 2.9 milyon sipariş almış oldu.

Xıaomı, 24 Saatte 2 Milyon Sattı!
Xıaomı, 24 Saatte 2 Milyon Sattı!

Xiaomi’nin bu başarısının arkasındaki nedenleri sıralayan Wall Street Journal, şirketin hem internet üzerinden hem de fiziksel etkinliklerde müşterileriyle yakın bir ilişki halinde olduğunu paylaşmıştı.

Daha önce hiç bir partiye katılmayan kişileri dahi kendine çekmeyi başaran şirket, Şubat 2015’te 100 milyon kullanıcıyı geçen özel Android sürümünü sürekli güncelleyerek de müşterilerine daha iyiyi sunmak için çalıştığını göstermişti.

Xıaomı, 24 Saatte 2 Milyon Sattı!
Xıaomı, 24 Saatte 2 Milyon Sattı!

Xiaomi’nin hem mobil uygulamasındaki hem de satış stratejilerinin tutarlılığı rakiplerini uzun bir süre yanlarına yaklaştırmayacağa benziyor. Firmanın bir sonraki şubesinin nerede açacağı ve bundan sonraki satış stratejileri oldukça merak edilmektedir.

Ayrıca dünya devlerinin sıkı takibine aldığı Xiaomi, gelecek günlerde sürpriz bir anlaşma yapabileceği ihtimaller dahilinde olurken, bir dünya deviyle birleşip birleşmeyeceği de gizemini korumaktadır. Xiaomi’nin gelecek yıllarda nasıl bir yol izleyeceğini bize zaman gösterecek.

Xıaomı, 24 Saatte 2 Milyon Sattı!
Xıaomı, 24 Saatte 2 Milyon Sattı!

Çinli telefon Xiaomi, 24 saatte 2 Milyon sattı!

Xıaomı, 24 Saatte 2 Milyon Sattı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir