Xiaomi 4 Kenarından Kavisli Telefonu İçin Patent Aldı

Görmeye alışık olduğumuz iki taraftan kavisli Akıllı Telefon modellerinden sonra şimdi de Xiaomi firması 4 Kenarından Kavisli yeni bir model için patent aldı.

Henüz patent alınma aşamasında olduğu için hangi model ailesi üzerinden pazara sürüleceği henüz belli olmasa da yakın dönemde Xiaomi tarafından böyle bir modelin pazara sürüleceği ise neredeyse kesin.

Tasarımsal olarak bakıldığında ise her ne kadar farklı bir duruşa sahip olsa da halen soru işareti olarak yer alan bazı konular mevcut.

 

Xiaomi 4 Kenarından Kavisli Telefonu Patent

 

Ön Kamera, Ses ve Güç Tuşu Kayıp

Sızan tasarıma göre cihazın dört tarafından kavisli bir yapısı mevcut. Buna bağlı olarak yanlarda kalan çerçevelerin de oldukça ince bir hal aldığını görüyoruz.

Zaten sızan patent görsellerinden de bu açıkça görünüyor. Ancak ilgili görsellere baktığımızda göremediğimiz bazı şeylerde mevcut.

Örneğin cihazın ekranı üzerinden bir çentik mevcut değil. Bu noktada 3 farklı seçenek ön plana çıkıyor. Ya cihazda Selfie Kamerası yok, ya cihazın kamerası ekranın altına gizlenmiş durumda ya da cihazın kızaklı bir kasa yapısı olacak.

Aynı şekilde cihazın Güç Tuşu ve Ses Tuşları da kayıp. Cihaz üzerinden herhangi bir alana konumlandırılmayan tuşlar cihazın mekanik tuş takımına sahip olmayacak bir model mi olacağı düşüncesini uyandırmış durumda.

Yine tasarımda Sim Kart ve Hafıza Kartı girişleri de mevcut değil. Yani cihazın e-Sim Teknolojisi ile çalışması, hafıza kartı desteğinin ise olmaması söz konusu.

 

Xiaomi 4 Kenarından Kavisli Telefonu İçin Patent Aldı

 

4 Kenarından Kavisli Xiaomi Merakla Bekleniyor

Her ne kadar patent görselleri sızmış olsa da, bu görseller üzerinden cihaz modellendirmesi yapılmış olsa da resmi olarak Xiaomi tanıtana kadar 4 tarafından kavisli Xiaomi modeli hakkında tam bir bilgi sahibi olamayacağız.

Bakalım ilerleyen dönemde bu cihaz hakkında hangi bilgiler basına yansıyacak.

Xiaomi 4 Kenarından Kavisli Telefonu İçin Patent Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir