Xiaomi 70 İnçlik Xiaomi Mi TV 3 Akıllı TV Modelini Tanıttı

Akıllı Telefon ve Aksesuar üretiminde pazarda önemli bir yere sahip olmayı başaran Xiaomi firması Akıllı TV sektöründeki yeni modelini olan 70 inçlik Xiaomi Mi TV 3 serisi de tanıttı.

Daha önce 60 inç boyutunda ve 4K Çözünürlüğündeki Mi TV 3 modelini duyuran firma şimdi de ekrana 10 inç daha ekleyerek 70 İnçlik Xiaomi Mi TV 3 serisini resmen duyurdu.

Cihazın ilk olarak Çin pazarında satışa sunulacağı ve Akıllı Telefonlarda pek te farkı olmadığını söylemeye gerek yok sanırım.

 

Xiaomi Mi TV 3 Modelinin Fiyatı Belli Oldu

Çin Pazarı için kısa sürede satışa girecek olan 70 İnçlik Mi TV 3 serisinin 1540 Dolar gibi bir fiyattan satışa çıkması bekleniyor.

Ülkemizde satışa çıkması durumunda ise Vergilerle beraber 7.000 – 8.000 TL seviyesindeki bir fiyattan satılması muhtemel gibi görünüyor.

 

70 İnçlik Boyutuyla Xiaomi Mi TV 3
70 İnçlik Boyutuyla Xiaomi Mi TV 3

 

Xiaomi Mi TV 3 Teknik Özellikleri

70 inçlik 4K ekrana sahip olan Xiaomi Mi TV 3 serisi Cortex-A17 mimarisi üzerine oturtulmuş 4 Çekirdekli MSTAR 6A928 serisi işlemciye sahip.

GPU yani Ekran Kartı kanadında ise Mali-T760 serisi bir ekran kartından güç alıyor.

2 GB Dâhili Depolama Alanına sahip olan modelin istendiği takdirde alanı 8 GB seviyesine yükseltilebiliyor.

Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 4.1 Bağlantı Protokollerine sahip olan Mi TV 3 serisinde önceki modelde olduğu gibi Main TV Bar adı verilen aksesuarı eşlik ediyor.

2.5 inç büyüklüğünde sürücülere sahip Dolby Audio destekli Harici Hoparlöre sahip olan ekstra aksesuar üzerinden 3 HDMI, USB 3.0, VGA, Ethernet, AV ve RF girişleri de kendisine yer bulmuş durumda.

 

Xiaomi Mi TV 3
Xiaomi Mi TV 3

 

Xiaomi Mi TV 3 Avrupa’da Satışa Çıkacak mı?

Daha önce Akıllı Telefon ve Akıllı Bileklik üreten, Taşınabilir Şarj Cihazları ve diğer aksesuarları pazarda ciddi anlamda bir tüketiciye ulaşan Xiaomi firması bu ürünleri Avrupa ve Amerika pazarında da satışa sunmuştu.

Ancak TV alanında attığı adımları şu aşamada sadece Çin Pazarında yürüten firmanın belli bir seviyeye geldikten sonra Avrupa ve Amerika pazarına açılması bekleniyor.

Bu sebeple de Xiaomi Mi TV 3 modelinin de yakın dönemde Avrupa ve Türkiye pazarında satışa çıkması pek de beklenen bir adım değil.

Artı olarak Samsung, LG, Philips, Vestel, Arçelik gibi birçok markanın ciddi anlamda Pazar Yarışı içerisinde olduğu ülkemiz TV Pazarında Xiaomi markasının ne kadar satış yapacağı da ayrı bir soru işareti.

Xiaomi 70 İnçlik Xiaomi Mi TV 3 Akıllı TV Modelini Tanıttı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir