Xiaomi Akıllı Saat Serisi Xiaomi Mi Watch Yakında Pazara Çıkacak

Daha önce Akıllı Bileklikleri ile pazarda oldukça başarılı bir satış grafiği yakalayan Xiaomi firması şimdi de Xiaomi Mi Watch serisi ile Akıllı Saat Pazarını kasıp kavurmaya hazırlanıyor.

Mi Band serisi ile oldukça fazla ilgi gören ve Mi Band 2 serisi için gün saymaya başlayan Xiaomi firması Akıllı Saat sektörüne de adım atacağını açıkladı.

Xiaomi Akıllı Saat modeli ile alakalı olarak resmi açıklamayı Pekin’de düzenlenen bir basın konferansına katılan şirket kurucusu Lui DE yaptı.

 

Xiaomi Akıllı Saat Serisi Yakında Pazara Çıkacak
Xiaomi Akıllı Saat Serisi Yakında Pazara Çıkacak

 

Xiaomi Mi Watch Serisi Yolda

Genellikle ürünlerine Mi ön eki veren Xiaomi firması büyük ihtimalle yakın dönemde pazara süreceği seri için de şimdiden Xiaomi Mi Watch ismini belirlemiştir.

Daha önce pazara sürdüğü Akıllı Bileklik modellerine Xiaomi Mi Band ve Xiaomi Mi Band 1s adını veren, son çıkaracağı modele ise Xiaomi Mi Band 2 adını verecek olan firmanın Akıllı Saat modeline de Watch ismini vermesi pek abes kaçmayacaktır.

 

Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch

 

Xiaomi Mi Watch Modelinin Teknik Özellikleri Nasıl Olacak?

Henüz cihazla alakalı resmi bir adım yok. Açıklama dışında pazara sızan bir özellik görünmüyor.

Ancak Android Wear İşletim Sistemine sahip bir cihazın bizi karşılayacağına kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Bluetooth üzerinden bağlantı sağlayacak olan cihazda NFC Bağlantısının bulunması da beklentiler arasında.

Kare bir tasarıma sahip olması beklenilen modelde daha önce Akıllı Bileklik modellerinde kullanılan Kalp Hızı Ölçümü, Adım ve Kalori Ölçümü, Cihaz Bulma, Uygulama Bildirimi gibi özelliklerin yanında Rehbere Ulaşma, Temalar ile Görselliği Değiştirme, SMS Okuma ve SMS Yazma, Bildirimleri görme, Gelen aramaları Cevaplama gibi özelliklerin yer alması bekleniyor.

 

Xiaomi Mi Watch Serisi Yolda
Xiaomi Mi Watch Serisi Yolda

 

Mi Watch Ne Kadara Satılacak?

Tabi ki firmanın bu özellikleri bu cihaza yerleştirmesinin yanında Uygun Fiyatlı Akıllı Saat serisi olarak da pazara çıkaracağı kesin.

Yani şu aşamada 15 Dolar civarında satılan Akıllı Bileklik serilerinden biraz pahalı olsa da pazarda rağbet göre Samsung Galaxy Gear ya da Sony SmartWatch modelleri kadar pahalı bir ürün olmayacağı kesin.

Eğer tahminlerimizde yanılmazsak Xiaomi Mi Watch serisinin 199 TL ile 399 TL arasında bir fiyattan satışa çıkmasını bekleyebiliriz.

Tabi ki firmanın şu aşamada ülkemizde satış yapmaması sebebiyle alımları yine Çin üzerinden yapmamız gerekecek gibi görünüyor.

Xiaomi Akıllı Saat Serisi Xiaomi Mi Watch Yakında Pazara Çıkacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir