Xiaomi Avrupa İçin Android ONE Kullanan Xiaomi A1 Modeline Yoğunlaştı

Yurtdışındaki bilinirliğini arttırmaya başlayan Xiaomi firmasının özellikle Avrupa, Asya ve Amerika pazarları için Android One İşletim Sistemini kullanan Xiaomi A1 modeline yoğunlaştığı haberleri gelmeye başladı.

Çin Pazarında birçok Google Servisinin yasaklı olmasından dolayı Çin Pazarı için Android One İşletim Sisteminin kullanılması pek mantıklı olmayacağı için Xiaomi firmasının bu ürünü Yurtdışı Pazarı için hazırladığı düşünülüyor.

Saf Android Yapısına sahip olan One İşletim Sistemi ülkemizde oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşan General Mobile modellerinde kullanılan bir işletim sistemi.

 

Xiaomi A1

 

Xiaomi A1 İsmi İle Pazara Çıkabilir

Henüz iddia aşamasında olan Android One İşletim Sistemli cihazın Xiaomi A1 ismi ile pazara çıkması beklentisi oluşmuş durumda.

Cihazın donanımsal yapı olarak Xiaomi Mi 5X modeline yakın olması beklentisi de artmış durumda.

Buna göre SnapDragon 625 veya 630 serisi bir işlemci, 4 GB Ram Bellek, 32 GB Dahili Depolama Alanı, 3.080 mAh’lik batarya, 5.5 inçlik Full HD Ekran, 12 MP + 12 MP değerinde çift arka kamera, 8 MP değerinde ön kamera ve Android One İşletim Sistemi ile birlikte cihazın kullanıcı karşısına çıkması bekleniyor.

 

En Hızlı Güncelleme Alana Modeller Arasında

Android One İşletim Sistemi aslında Saf Android olarak adlandırdığımız bir işletim sistemi. Bu sebeple de üretici firmalar bu işletim sistemi üzerinde hiçbir oynamaya yapmıyorlar.

Sadece kendilerine ait bazı uygulamaları cihaza normal uygulama yükler gibi yükleyerek son kullanıcıya cihazları ulaştırıyorlar.

Bu sayede Google tarafından yapılan İşletim Sistemi ve Güvenlik Güncellemeleri direkt olarak, hiçbir beklemeye maruz kalmadan cihazlara erişmiş oluyor.

Genelde 2 Büyük Güncelleme sözü verilen cihazlara Donanımsal açıdan yeterli oldukları sürece güncellemeler gelebiliyor.

Buna göre Android 8.0 İşletim Sistemi ile pazara çıkması beklenilen Xiaomi A1 modelinin Android 9.0 ve Android 10.0 Güncellemelerini de almasını beklemek yanlış olmayacaktır.

 

Xiaomi Avrupa İçin Android ONE Kullanan Xiaomi A1 Modeline Yoğunlaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Ben şuan kullanıyorum çok iyi herkese tavsiye ederim kamerası filan güzel.

    Cevapla