Pasaport Kayıt İşlemleriXiaomi H3Y Modeli USB Type-C İle Geliyor

Xiaomi H3Y Modeli USB Type-C İle Geliyor

Nokia N1 Tablet PC sonrasında yavaş yavaş pazara giriş yapan USB Type-C Teknolojisi Xiaomi H3Y serisi ile yıllardır Micro USB 2.0 Teknolojisini kullanan Android ve Windows Mobile Akıllı Telefon modellerinde kullanılmaya başlanmış durumda. iPhone modelleri uzun zamandır Lightning portu ile yoluna devam ederken, Android ve Windows Phone cephesinde ise yıllardır MicroUSB 2.0 bağlantı portu kullanılıyor. Bir süredir gündemde […]


Nokia N1 Tablet PC sonrasında yavaş yavaş pazara giriş yapan USB Type-C Teknolojisi Xiaomi H3Y serisi ile yıllardır Micro USB 2.0 Teknolojisini kullanan Android ve Windows Mobile Akıllı Telefon modellerinde kullanılmaya başlanmış durumda.

iPhone modelleri uzun zamandır Lightning portu ile yoluna devam ederken, Android ve Windows Phone cephesinde ise yıllardır MicroUSB 2.0 bağlantı portu kullanılıyor.

Bir süredir gündemde olan bağlantı ise, hiç kuşkusuz her iki taraftan USB takılabilen ve çok falza işlevi olan USB Type-C portu. Yakın zaman önce Nokia N1 tablette gördüğümüz bu portu, görünüşe göre ilerleyen dönemde çok daha fazla modelde göreceğiz.

 

Xiaomi H3Y Modeli USB Type-C İle Geliyor
Xiaomi H3Y Modeli USB Type-C İle Geliyor

Serisi USB Type-3 İle Pazara Çıkıyor

Bugün Çin bölgesindeki çeşitli kaynakların paylaştıklarına göre Xiaomi, USB Type-C portuna sahip bir model üzerinde çalışıyor. Upleaks’in paylaşımına göre CM865 kod adlı cihaz, birkaç Tayvanlı kaynağın belirttiğine göre H3Y kod adına sahipken, MediaTek MT6795 işlemci ve Android 5.0 ile duyurulacak.

Model hakkındaki bilgiler çok taze olmasına karşın, çeşitli Çinli haber kaynakları, cihazın yeni Redmi Note modeli olacağı ve 5.5 inç Full HD ekran, 13 Megapiksel kamera, 5 Megapiksel ön kamera gibi özellikler ile geleceğini iddia ediyor.

Xiaomi H3Y Modeli USB Type-C İle Geliyor
Xiaomi H3Y Modeli USB Type-C İle Geliyor

Xiaomi‘nin bu alanda ilk adımları atan markalardan olması, pazardaki ilerleyişi için olumlu yorumlanabilir. Ayrıca Xiaomi, USB Type-C portunu ilerleyen dönemde duyuracağı Mi5 adlı amiral gemisi modelinde de kullanabilir.

 

Xiaomi H3Y Modeli USB Type-C İle Geliyor
Xiaomi H3Y Modeli USB Type-C İle Geliyor

Kaynak: http://shiftdelete.net/xiaomi-h3y-usb-type-c-ile-geliyor-59818

  Nokia C1 Modeli ile Hem Android Hem Windows Kullanabileceğiz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status