Xiaomi Mi 6 Modeli Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

Son dönemlerin en fazla merak edilen telefonu Xiaomi Mi 6 modeli ile alakalı Soru, Sorun, Şikayet ve Kullanıcı Yorumlarını sizler için bir araya getiriyoruz.


Son dönemlerin en fazla merak edilen telefonu Xiaomi Mi 6 modeli ile alakalı Soru, Sorun, Şikayet ve Kullanıcı Yorumlarını sizler için bir araya getiriyoruz.

Öncelikli olarak cihazla alakalı sorulması muhtemel soruları ve cevaplarını bir liste halinde sizlere sunuyor olacağız.

Hemen sonrasında ise sizlerden gelen Soruları Cevaplamaya, Sorun ve Şikayetlere çözüm aramaya ve Olumlu ya da Olumsuz Kullanıcı Yorumları ile sayfamızı ziyaret eden muhtemel Mi 6 müşterilerine bir fikir vermeye çalışıyor olacağız.

 

Xiaomi Mi 6 - Arka Yüzey

 

Xiaomi Mi 6 Sık Sorulan Sorular

Cihazla alakalı sorularınızı lütfen bu kısma bakıp, cevabının olmadığını gördükten sonra YORUM kısmı üzerinden bizlere sorun.

 

Mi 6 Modeli Türkiye’ye Uyumlu mu?

Xiaomi Mi 6 serisinin Çin ve Global versiyonları şuan satışta. Eğer Global Versiyonu alırsanız Türkiye’de sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Mi 6 Modelinin Yetkili Servisi Kim?

Xiaomi Mi 6 modeli ülkemize İthalatçı Garantili olarak getirilmektedir. Bu sebeple net bir servis noktası yoktur.

KVK, EVO, Delta gibi birçok İthalatçıdan ürün alınmış olabilir. Faturasından yada Satın alacağınız noktadan Servis Bilgisini öğrenebilirsiniz.

 

Mi 6 Modeli 4G Uyumlu mudur?

Evet. Cihazda 4G – 4.5G Desteği bulunmaktadır.

 

Mi 6 Modeli Suya ve Toza Dayanıklı mıdır?

Hayır. Mi 6 modelinde IP sertifikası yoktur. Bu sebeple de Suya ve Toza dayanıklılık sunmamaktadır.

 

Mi 6 Modelinde Hafıza Kartı Desteği Var mı?

Hayır. Cihazda 64 GB veya 128 GB Dâhili Depolama alanı vardır. Ama Hafıza Kartı desteği sunmamaktadır.

 

Mi 6 Modelinde Kulaklık Girişi Var mı?

Cihazda 3.5 mm jack girişine sahip bir kulaklık girişi mevcuttur. Cihazın kutusundan ise kulaklık çıkmamaktadır.

 

Mi 6 Modelinin SAR Değerleri Kaç?

Öncelikle değerler Yasal Sınırların altındadır. Bunu baştan belirtelim.

SAR Değeri (Baş): 0.409 W/kg (10g)

SAR Değeri (Vücut): 1.550 W/kg (10g)

 

Mi 6 Modeli Türkiye Satış Fiyatı Nedir?

Cihaz İthalatçı garantili geldiği ve birkaç farklı donanımsal ve tasarımsal yapıda olduğu için fiyatlar değişiklik göstermektedir.

1.700 TL ile 2.500 TL arasındaki fiyatlar ile Xiaomi Mi 6 modeline Türkiye’de sahip olabilirsiniz.

 

 

Xiaomi Mi 6 Soru, Sorun ve Şikâyetler

Cihazla alakalı yaşadığınız sorunları, aldıktan sonra oluşan şikâyetleri ve cihazı almadan önce aklınıza takılan tüm soruları buradan bizlere sorabilirsiniz.

Her sorunuza cevap veremeyebiliriz ancak yine de diğer arkadaşların da destekleri ile sorunları çözme yolunda bazı adımlar artabiliriz.

 

Xiaomi Mi 6 Kullanıcı Yorumları

Sitemiz üzerinden Xiaomi Mi 6 modeli ile alakalı olarak Olumlu Yorumlarınızı veya Olumsuz Yorumlarınızı cihazı satın almak isteyen diğer kullanıcılara ulaştırabilirsiniz.

Bu sayede Mi 6 sahibi olmak isteyen kullanıcılarda cihazı satın almadan önce bir fikir edinebilirler.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

147 yorum

  • Sorun yazılımsal muhtemelen.
   İlk olarak Verileri yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp cihaza Hard Reset atma yoluna gidebilirsiniz.
   Olmazsa servisle görüşmeniz gerek.

 1. Mi 6 cihazım var mıuı 10 güncellemesi yaptım otomatik iki günin stabil çalıştı daha sonradan birden home tuşu ve parmak izi durdu daha sonra ekran kilit menüsünde parmak izi silindi

  • Güncellemeler sonrasında cihaza Hard Reset atmanız önerilir. Daha stabil çalışması adına.
   Tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Bu işlemi TUŞ KOMBİNASYONLARI üzerinden yapmanızı öneririm.

  • Bütün yazdıklarını yaptım ama halen devam ediyor sıkıntı yazılım miui 10 sonra oldu miui 9 dönüş yapabilirmiuim

  • Servisi ile görüşüp bir önceki sürüm için kaynak dosyalarını almanız lazım. Belki sitesindeki destek kısmında da yer alabilir bu dosyalar.

 2. Herkese Selam
  Mi 6 telefonumun güncellemesini nasıl geri alabilirim
  Yaklaşık 3 ay oldu güncellemeyi alalı ama telefonun şarjı dahi yarıya düştü diyebilirim ve bir kaç özelliği de kayboldu
  Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  Tesekkurler

  • Güncellemeyi geri almak için teknik servisten bir önceki sürümü istemeniz lazım. O da pek kolay bir iş değil.
   Size önerimiz tüm verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın. Bu işlemi TUŞ KOMBİNASYONLARI üzerinden yapmanızı öneririm.
   Güncelleme sonrası ortaya çıkan birçok sorun bu işlem ile çözülecektir.

 3. Xiaomi mi 6 telefonu Mayıs ayında aldım.1 hafta sonra elimden düştü ve ekranı kırıldı. orijinal ekran taktırdım ekran 2 kez daha kırıldı ve çok yakın mesafe de plastik bir akşam üzerine düşmesine rağmen kırıldı.3 ayda 3 kez kırıldı.bu konuda uretim hatası olduğunu düşünüyorum. telefonun iadesi için ne yapabilirim

  • Düşme yoluyla kırılan ekran için firmalar Üretim Hatası vs. gibi bir kanıya varmazlar. Aldığınız ekranların orijinal olup olmadıklarını, doğru bir şekilde monte edilip edilmediklerini de öğrenmek gerek.
   Tüketici Hakem heyetine başvurabilirsiniz ama muhtemelen istediğiniz şekilde bir sonuç çıkmayacaktır.

 4. Telefonda youtube, WhatsApp vb gibi uygulamalar hatta ana ekranda oldugum zamanlarda dahi Telefon programlardan sanki geri tusuna basilmis gibi cikiyor ve ekrani kapaniyor ana ekranda oldugumda da ayni sorun devam ediyor telefonda bir sey izlemiyorum

  • Ekran kaynaklı bir sorun olma ihtimali yüksek. Ama yine de ilk olarak yazılımsal bir sorun olma ihtimaline bir bakın derim.
   İlk olarak Verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın, Cihaza Hard Reset atın.
   Sorun yazılımsal ise bu işlem sonrasında sorun ortadan kalkacaktır.
   Sorun donanımsal ise Servis ile görüşüp Yetkili Teknik Servise ürünü göndermeniz gerekecektir.

 5. Telefonu alalı 1 ay oldu ilk başta düzelir düşüncesiyle pek üstüne gitmedim ancak halen düzelmedi. Telefonumda donmalar ve takılmalar hatta bazen kapanma gibi sorunlar oluşuyor ve bunu telefonu fazla zorlama rağmen yapıyor bu zelliklerdeki bir cihaz için pek de olas8 bir durum değil herhangi bir önerimiz var mıdır?

  • İlk olarak Verilerinizi yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın, Cihaza Hard Reset atın.
   Sorun yazılımsal ise bu işlem sonrasında sorun ortadan kalkacaktır.
   Sorun donanımsal ise Servis ile görüşüp Yetkili Teknik Servise ürünü göndermeniz gerekecektir.

 6. Telefonun sol ve orta tuşu çalışmıyor parmak izimi filan alıyor ama uygulamaları kapatamiyorum geri tusuna basarak çıkıyorum

  • Sorun yazılımsal veya ekran kaynaklı bir sorun olabilir.
   İlk çözüm yolu olarak verilerini yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.
   Yine de çözülmez ise sorun Yetkili Teknik Servis ile görüşmenizi öneririz.

 7. Xiaomi mi 6 imda youtube ve benzeri video izleme programlarinda ve diger bazi gruplarda surekli olarak geri tusuna basilmis gibi geri cikiyor ve kapaniyor

  • Ekran kaynaklı bir sorun da olabilir Yazılımsal kaynaklı bir sorun da olabilir.
   İlk olarak verileri yedekleyin, varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza Hard Reset atın.
   Sorun yine de çözülmez ise Yetkili Teknik Servis ile iletişime geçmenizi öneririz.

 8. SA.Ben migrostan mi 6 almayi dusunuyorum
  Egerki telefon bozuk cikarsa(sari ekran,ekranin cizik li cikmasi vb.)degisim yapiyorlarmi

  • Ürüne anlık değişim yapmazlar muhtemelen. İlk olarak servise çıkılması gerekecektir.

 9. 8 aydır telefonu kullanmaktayım hiçbir problemle karşılaşmadım Tek sıkıntım Bluetooth ile karaoke gibi müzik aletlerine bağlanırken Bluetooth’la bağlanıyor gösteriyor eşleşiyor ama bağlanmıyor. Birkaç tane mi 6 ile denedim onlar da aynı hatayı veriyor sebebi nedir Çok araştırdım hiçbir yerde cevabını bulamadım kolay gelsin

  • Bu sorun birçok cihazda yaşanabiliyor. Bluetooth sürümlerinden kaynaklı olarak Görmeme veya Bağlanmama sorunu yaşanabiliyor. Kesin bir çözümü yok.
   Deneme yapmak adına Tüm verilerinizi yedekleyip, Varsa Güncellemeleri yapıp, Google hesaplarını kaldırıp cihaza Hard Reset atabilirsiniz.

 10. Telefonu 7 aydır kullanıyorum gayet memnunum ancak güncellemelerden sonra iki sorun yaşadım. Birincisi bildirimlerde ağ izleniyor olabilir uyarısı geldi ve sürekli orda duruyor kapanmıyor. İkincisi rehberden birini aradığımda arama tuşu yok, numarasını kopyalayıp sonra arama ekranına yapıştırıyorum ve o şekilde atama yapıyorum. Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim..

  • Sorunun Yazılımsal olma ihtimali yüksek.
   Bunun için ilk olarak tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.

 11. Mi6 açılma sorunu mi6 logosu ekrana geliyor 15saniye ekranda kalıp 6 saniye sonrası tekrarlıyor bunu.ses açma ve power tuşlarınada uzun süreli bastığım halde değişen birşey yok.cezayirde telefoncuya götürdüm. Arka kapağı açmaya çalışıp geri göndermiş.acil yardım…

 12. Telefonunuzu Şubat 27 de aldım sorunsuz kullanıyorum.bir süre önce sinyal zayıfladı uyarısı alıyordum sonra tuşlar kilitlenmiştir kimseyi atamıyorum ve android ikonu belirtiyor.delta yetkili servisine yolladim aynı sorun devam ediyor .ne tavsiye edersiniz.iyi calismalar

  • Önerebileceğim tek şey cihazı bir sıfırlayıp denemeniz. Bunun dışında servislik bir işlem olabilir. Delta ile bir görüşün derim yeniden.
   Önce tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.

 13. Xiaomi 6 64 GB lik tel aldım pasaporta kaydı yaptım ilk sorun telefonu alalı 5 ay falan olmuştu sim kartım 2. Sim yuvasindayken mobil verim gitti turkcell durdurdu kocanız bitti dedi. Uğraşırken.(ac Kap) derken simi 1.yuvaya taktım mobil veri çalıştı 4 aydır sorunsuz dü ama mobil veri kısıtlaması tekrar başladı wayfi bağlanıyor. 2.yuva sim hiç çalışmıyor.bu sorunla karşılaşan varmı çözüm bulabilen oldumu

  • IMEI Kodlarına baktınız mı. Bir kısıtlama falan gelmiş mi. Bazen kayıttan kaynaklı sıkıntı olabiliyor.
   Sonrasında varsa tüm güncellemeleri yapıp cihaza bir hard reset atmanızı öneririm

 14. Xiaomi mi 6 telefonumu alalı 4 yada 5 ay oldu fakat ekranda bir önceki açtığım programın gölgesi kaliyor.Bunu neden yapabilir ve bunla ilgili ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.simdiden kolay gelsin iyi çalışmalar.

  • Ghost Screen adı verilen durum ortaya çıkmış sanırım. Servis ile görüşmeniz gerek.

  • Yazılımsal da olabilir Donanımdan kaynaklı bir sorunda olabilir.
   İlk olarak Cihazdaki verileri yedekleyip, varsa güncellemeleri yapıp, Google hesaplarını kaldırıp Hard Reset işlemi uygulayınız.
   Düzelme olmazsa teknik işlem yapılması adına Servis ile irtibata geçmeniz gerekecek.

 15. Arkadaşlar telefonum ekran kaydı almıyor başlatma tuşu çıkmıyor ama bildirim panelinde arkaplanda çalışıyor diyor. Bazen de kamera kasıyor neden olabilir?

  • Verilerinizi yedekleyin, Varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve cihaza hard reset atın.
   Muhtemelen tüm sorunlar çözülecektir.

 16. Telefonu 2 aydir kullanıyorum en ufak bir donma kasma yavaşlama hicbir problem yok kamerasi konusunda ki kotu yorumların hiçbirisine aldanmayin iphone 7 plus ile yan yana karsilastirdik ve mi6 daha iyi ve canlı ekran parlakliginin otomatik olarak cok hixli bir şekilde ortam ışığına göre aharlayabiliyor ve tepkiler hızları vok güzel ayrics telefonu kisisellestirebiliyosunux mesela siz teleofnun ekranini kapattıktan 5dk sonra mobil veri vs kapansin istiyorsaniz kapatip ekran açılır açılmaz direkt kullanabiliyorsunuz arabalardaki start stop özelliği gibi telefonu sürekli kullanan bitisi için telefon rahatlikla 1 günün sonuna kadar yetiyor ama normal kullanimda 2 gün gayet ideal bir süre telefon kamerası performansi pil ömrü ve kullanisliligi açısından harika aşırı derece de seri ve kullanışlı bir telefon tepkiler hızları müthiş en onemlisi de parmak izi okuyucusu bu kadsr hizli olabilir mi diye dusunuyordum ama o aşırı derece de hızlı alicak arkadaşlar hic düşünmeden alsınlar Sadece düşürüp kirmamaya çalışın tek önerim bu

 17. mi 6 128 gb mavı tel aldım aldıgımdan berı cekmeme sorunu vardı sınyal zayıf dıye sonra da sistemiuı durduruldu hatası aldım buyuk ıhtımal cıft uygulama yaptıgında oluyor dıye dusunuyorum.hıc bır ıslem yaptırtmıyordu . bı sure sonrada kapandı acılmadı . teknık servıste beklemedeyız. ama oyun perfonmansına laf edemıycem pugb kasmadan oynanıodu . ınsalah guzel bısekılde yaparlar bızı magdur etmezler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status
izmir escort escort izmir bursa escort izmir escort bursa escort izmir escort izmir escort bayan istanbul escort