Xiaomi Mi A1 Modeli İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Geri Çekildi

Xiaomi Mi A1 modeli için 2017 yılının son haftasında dağıtılmaya başlanılan Android 8.0 Oreo Güncellemesi yaşanan sorunlar sebebiyle geri çekildi.

Güncelleme sonrasında sorun yaşayan kullanıcı sayısının giderek artması üzerine firma gerekli düzenlemeleri yapabilmek için Android 8.0 Oreo Güncellemesini geri çekti ve güncellemeyi yapan kullanıcıların Android 7.0 Nougat sürümüne dönmeleri için işlemlere başladı.

Firma tarafından Android 8.0 Güncellemesinin yeniden ne zaman gönderileceği bilinmese de Ocak veya Şubat ayı içinde sorunlardan arındırılmış güncellemenin kullanıcılara en baştan gönderilmesi bekleniyor.

 

Xiaomi Mi A1

 

Ciddi Sorunlar Yaşandı

Hızlı bir şekilde kullanıcılara Android 8.0 Güncellemesini gönderen Xiaomi firması hemen sonrasında ciddi bir olumsuz geri dönüş ile karşılaşmıştı.

Güncelleme sonrasında en fazla dile getirilen sorunlar ise;

  • Bataryanın hızla tükenmesi,
  • Parmak İzi Sensörünün okuma sıkıntısı yaşatması,
  • Ekran Işığı Sensörünün sorun çıkarması ve ekran ışığının anlık olarak değişmesi,
  • Kamera Uygulamasının hata vermeye başlaması,
  • Uygulamaların hata verip kapanması,

şeklinde sıralanabilir.

 

MyJio Uygulaması - Xiaomi0

 

Batarya Sorunu Yaşayanlar İçin Xiaomi Bir Açıklama Yaptı

Kullanıcılardan gelen Bluetooth bağlantısının aktif olduğu durumlarda bataryanın hızlı bir şekilde tükenmesi sorunu için de firma tarafından bir duyuru yapıldı.

Bu kapsamda Mi Community forumlarında bir Xiaomi Yetkilisi tarafından yapılan açıklamaya göre Batarya Sorunu yaşayan kullanıcıların MyJio isimli uygulamaya girerek “Telefon” izinlerinin devre dışı bırakılması ya da uygulamanın komple kaldırılması önerildi.

Konuyla alakalı kesin çözümün ise yeniden elden geçirilecek olan Android 8.0 Opera Güncellemesinin dağıtılması ile sağlanacağı belirtildi.

Xiaomi Mi A1 Modeli İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Geri Çekildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir