Xiaomi Mi Band 2 Modelinin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Pazarın belki de en fazla tercih gören Akıllı Bileklik modellerinden birisi olan Xiaomi Mi Band serisinin son üyesi Xiaomi Mi Band 2 modeli duyuruldu.

Bir önceki seride Ekransız Tasarım kullanarak oldukça uzun süreli bir batarya ömrü sağlaması ile de dikkatleri üzerine çeken Xiaomi firması Mi Band 2 modelinde oldukça küçük bir ekranı cihazın üzerine monte etmiş durumda.

Ancak bu sizi yanıltmasın. Ürünün ortalama şarj süresi halen 15 günün üzerinde. Yani birçok rakibi gibi iki günde bir şarj istemiyor.

 

Xiaomi Mi Band 2 İç Yapı
Mi Band 2 İç Yapı

 

Mi Band 2 Ekranı Neler Sunuyor?

OLED yapıda bir ekranı bulunan Mi Band 2 modeli arama geldiğinde hem titreşim ile hem de OLED Ekran üzerinden uyarı sunabiliyor olsa da ekranın dar bir alana hapsolması farklı işlemleri engelliyor.

Arama veya SMS geldiğinde bir simge ile sizi uyaran ve ayarlarını yaptıysanız Titreşim ile bilgi veren bileklik üzerinden Kimin Aradığını veya SMS Gönderdiğini ise göremiyorsunuz.

Ekranda görebileceğiniz bilgiler ise Saat Bilgisi, Kalp Ritim Bilgisi, Yürüdüğünüzü Gösteren Logo şeklinde sıralanabilir.

 

Xiaomi Mi Band 2 IP67 Suya ve Toza Dayanıklı Kasa
Xiaomi Mi Band 2 IP67 Suya ve Toza Dayanıklı Kasa

 

Xiaomi Mi Band 2 Teknik Özellikleri

 

Ortalama 20 Günlük pil ömrü sunacağı iddia edilen ürünün biraz daha yoğun bir kullanım senaryosu ile ortalama 15 gün ve üzerinden bir Batarya Ömrü sunmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Hipoalerjenik Yapıya sahip bir Kayış Sistemine sahip olan Xiaomi Mi Band 2 modeli hem alerji yapma noktasında oldukça hassas hem de ciltte terleme yapmama konusunda ciddi anlamda başarılı.

Bluetooth 4.0 bağlantı birimine sahip olan cihazın üzerinde Kalp Hızı Ölçümü yapan bir sensör de kendisine yer bulmuş durumda.

IP67 Sertifikasına sahip olması sayesinde Suya ve Toza Karşı Dayanım gösteren ürünle banyoya girebiliyor olsanız da açıkçası bu tarz işlemleri cihazın ömrü açısından pek önermiyoruz.

Ancak kısa süreli su temaslarında, yağmur altında kullanımda gibi birçok durumda rahatlıkla doğru ve verimli sonuç alabilirsiniz.

Tasarım olarak bir önceki tasarıma ekran ekleyerek ürünü satışa sunan firma ürünün temel amacı olan Spor Aktivite Takip Cihazı özelliğini korumuş durumda.

 

Xiaomi Mi Band 2 Kordon Yapısı ve Renkler
Mi Band 2 Kordon Yapısı ve Renkler

 

En Fazla Tercih Gören Özellikleri Neler?

Birçok kullanıcı cihazın sadece Adım Takip Özelliği ve Uyku Takip Özelliğini kullanıyor diyebiliriz.

Ancak Kalp Atım Hızı Ölçümü ile özellikle spor yapan kullanıcılar için ciddi bir sağlık veri kaynağı halini alabiliyor.

Şu aşamada Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz bir yazılım sayesinde Telefonla İrtibat kuran cihaz sayesinde Bluetooth üzerinden de hızlı bir şekilde Yürüme, Koşma, Bisiklete Binme, Uyuma gibi faaliyetleri kontrol ederek bilgileri anlık olarak takip edebiliyorsunuz.

 

Xiaomi Mi Band 2 Modeli
Xiaomi Mi Band 2 Modeli

 

Mi Band 2 Modelinin Tüm Özellikleri

Özellikleri yazı içerisinde tam olarak kafasında netleştirememiş olan kullanıcılara kısa bir liste yapalım dilerseniz.

 • Ortalama 15 – 20 Gün Arası Batarya Ömrü
 • Adım Ölçer
 • Koşu ve Bisiklet Kullanımı Ölçümü
 • Kalp Hızı ve Ritminin Ölçümü
 • Uyuma – Uyanma Saati Takibi
 • Derin Uyku – Hafif Uyku Takibi
 • Arama ve Bildirimlerde Titreme
 • Bileklik Alarmı İle Titreşimle Uyanma
 • Hedef Belirleme ve Hedef Analizi Yapma
 • Ekranı Sayesinde Arama ve SMS Bildirimlerini Alma
 • Kutu İçinden Kendisi ve Şarj Kablosu Çıkıyor

 

Xiaomi Mi Band 2 Modelinin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu
Mi Band 2 Modelinin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

 

Xiaomi Mi Band 2 Satış Fiyatı

Henüz resmi fiyat açıklanmasa da ortalama olarak 22 Dolar gibi bir fiyata satışa çıkması bekleniyor ürünün.

Bu da ülkemizde rahatlıkla Gümrük Vergisi Sorunu ile karşılaşmadan ürünü ortalama olarak 50 – 60 TL gibi bir fiyata alabilmek anlamına geliyor.

Ürünün Türkiye’de resmi olarak satışı yapılmıyor. Aracı firmalar ise ülkemizdeki pazarı dikkate alarak %100 Farklarla ürünü ülkemizde getirip satabiliyorlar.

Bu sebeple de eğer imkânınız ve bilginiz varsa ürünü GearBest gibi, BangGood gibi, Ebay gibi, AliExpress gibi sitelerden direkt olarak satın alabilirsiniz.

Aksi durumda ülkemizdeki Satış Siteleri üzerinden biraz daha pahalı ama Türkiye Garantili olarak ürüne sahip olabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 2 Modelinin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir