Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bileklik Çince ’den İngilizce ’ye Çevirme

Xiaomi Mi Band 3 modelinin Çin Sürümünü alıp cihazı kullanmak isteyenler için Çince ‘den İngilizce ‘ye Dil Çevirme İşlemi nasıl yapılır onu kısaca anlatmaya çalıştık.

İlk olarak ürünün Global Sürümünü satın almanız durumunda bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Çünkü bu sürümde zaten bileklik size İngilizce Dil Seçeneğini direkt olarak sunacaktır.

Ancak ürünün Çin Versiyonunu almanız durumunda cihaz ilk açılıştan itibaren Çince Dil Desteği sunacaktır ve farklı bir dil seçeneği sunmayacaktır. Bu durumda da aşağıdaki işlemi yapacak cihazın Dil Ayarını İngilizce olarak değiştirmeniz gerekecektir.

 

Xiaomi Mi Band 3

 

Xiaomi Mi Band 3 Modeli Çince ’den İngilizce’ ye Nasıl Çevrilir?

Çevirme işlemi için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulandığınızda birkaç dakika içinde sorun çözülecek ve cihazı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz.

Bu noktada Mi Fit Uygulamasının Türkçe Dil Desteği sunacağı, Mi Band 3 modelinin ise İngilizce Dil Desteği sunacağını unutmayın.

 

 • Resmi uygulamayı kurdu ve Mi Band 3 modelini eşleştirdi iseniz Eşleştirmeyi Kaldırınız ve Uygulamayı siliniz. Eşleştirmeyi kaldırmadan uygulamayı silerseniz sorun yaşayabilirsiniz.
 • Uygulama Kurulumunda sorun yaşamamak adına ilk olarak “Ayarlar” sekmesi altında bulunan “Güvenlik” menüsünden “Bilinmeyen Kaynaklarda Yüklemeye İzin Ver” seçeneğini aktif hale getiriniz.
 • Aşağıdaki APK dosyasını telefonunuza yükleyiniz. Yükleme esnasında eğer cihazınız 3. Parti Uygulamaları Yükleme nokrasında ayarları kapalı olarak gelirse gelen onay ekranında da 3. Parti Uygulama Yükleme seçeneğini açmanız gerek. (Uygulamayı İndirmek İçin Tıklayınız)
 • İlgili uygulama kurulduktan sonra Mi Hesabınız ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz.
 • Otomatik olarak bazı güncellemeler yüklenecektir. Sonrasında ise bileklik otomatik olarak İngilizce Dil Seçeneği ile kullanıcıya hizmet sunacaktır. Otomatik Yüklemelerin cihazın dil ayarını değiştirmesi bazı durumlarda 1-2 saati bulabilmektedir.

 

Xiaomi Mi Band 3

 

Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bilekliğini Uygun Fiyata Nasıl Satın Alabilirim?

Bize en çok gelen sorulardan bir tanesi de Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bilekliğini Uygun Fiyata Nasıl Satın Alabilirim? sorusu. Bu nokta da ürünü Türkiye Fiyatından daha uygun bir fiyata satın almak isteyenler için birkaç link bırakıyor olacağım.

Ülkemizde Mi Band 3 modelinin şu aralar HepsiBurada ve N11 gibi sitelerden 200 TL üstü bir fiyata satışta olduğunu belirtelim.

Bunun yanında biz ürünü 160 TL fiyat ile GearBest üzerinden satın aldık. Satın alma tarihimiz 23 Haziran 2018. Ürün Ücretsiz Kargo seçeneği ile 30 Haziran 2018 tarihinde MNG Kargo ile tarafımıza teslim edildi.

Kargo Hızına ve Satış Fiyatına baktığımız zaman yurtdışından Mi Band 3 modelini satın almanın daha mantıklı olacağını belirtmemize gerek yok sanırım.

Bu arada ürün tarafıma ulaşırken herhangi bir şekilde Gümrükte Takılma gibi bir süreç yaşanmadı. Gümrük Vergisi vs. gibi bir vergi ödemesi de yapmadık.

GearBest Mi Band 3 Satın Al (TIKLAYINIZ)

Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bileklik Çince ’den İngilizce ’ye Çevirme

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum

 1. Arkadaşlar apk yüklemenize gerek yok orjinal uygulama ile de yapılarbilir ekstra bir şeye gerek yok sadece ayarlardan telefonun dilini ingilizce yaparsanız olacaktır eğer olmazsa eşleştirmeyi sonlandırıp tekrar deneyin …

  • Son güncellemeler ile İngilizce için bu şekilde bir destek geldi. Muhtemelen önümüzdeki günlerde Türkçe Dil Desteği de gelecektir diye düşünüyorum.

 2. Selamlar, Mİ 3 bilekliğimi iPhone için dil değiştirmek mümkün değil sanırım. İndirilen dosyalar android destekli.

 3. Apk yı yükledim ama 10-15 kere güncelleme yaptı,ok dil düzeldi ama saati güncelleme yüzünden kullanamıyorum.
  %50 şarjı bitirdi
  Çözümü bağlantıyı kesmekte buldum.Sanki güncelleme değilde hatadan dolayı boot ediyor gibi.
  Var mı benzer bir sıkıntı yaşayan?

 4. Ne yaptıysam ne ettiysem şu ingilizce sürümu yüklenmiyor. Internette izlediğim videolarda aygıtı apk sürümüne bağladıkları anda yazılım güncelleniyor. Fakat bende sabit durmakta. Lütfen yardım edin.

 5. ilk aldıgımda bir apk kurmustum kurdugum anda bi guncelleme yaptı ve anında ingilizce oldu.orijinal uygulamasına guncelleme geldi mi diye kaldırdım.defalarca farlı apk yukluyorum eşleştıkten sonra hıcbir guncelleme yapmıyor.nedeni ne olabilir.hala çince şu an

 6. Denilen tüm uygulamaları yaptım fakat güncelleme gelmiyor cihaza. Cihaz bana ingilizce olarak gelmişti dün kendi kendine güncelleme başladı ve dili çinceye bu şekilde döndü ne yapabilirim böyle kullanmak sinir bozucu

  • Dil geçişi hemen olmayabiliyor. Bazen 3-5 saat sonra dönebiliyor. Bekleyince düzelmesi lazım. Şuan farklı bir uygulama yok bizim bildiğimiz.