Xiaomi Mi Band 4 Akıllı Bileklik Ailesinin Teknik Özellikleri ve Türkiye Satış Fiyatı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Xiaomi firmasının 2019 yılı Akıllı Bileklik modeli Xiaomi Mi Band 4 modeli duyuruldu. Mi band 4 modelinin Teknik Özellikleri ve Türkiye Satış Fiyatı belli oldu.

Xiaomi Mi Band Akıllı Bileklik ailesinin yeni üyesi Mi Band 4 modeli yapılan lansman sonrasında resmi olarak duyurulmuş oldu.

Mi Band 3 modeline göre tasarımsal anlamda küçük değişimler yapılmış olsa da cihazdaki asıl değişim renkli ekrana geçiş süreci olmuş durumda.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 Teknik Özellikleri

Cihazda daha önceki serilerde kullanılan 2.5D Kavisli Ekran yapısı bu model ile birlikte daha düz bir hale getirilmiş durumda.

Mi Band 3 modelinde bulunan içe doğru girintili Kapasitif Butonu kaldıran firma ekran altına yerleştirilen dokunmatik bir buton ile kontrol edilebiliyor. Buton kısmının algılanabilir olması için ise ekran altında küçük renkli bir çember kendisine yer bulmuş durumda.

Mi Band 2 ve Mi Band 3 modellerinde tek renkli bir ekran kullanılırken Mi Band 4 modeli ile birlikte 16.000 Renk destekli bir ekran kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

0.95 inçlik 240*120 piksel çözünürlüğe ve 16K renk seçeneğine sahip AMOLED ekran ile kullanıcı karşısına çıkan Xiaomi Mi Band 4 modeli renkli ekranı sayesinde artık kullanıcılarına farklı tasarıma sahip ekranlar kullanma imkânı sunulmuş durumda.

Renkli bir ekrana geçiş yapan Xiaomi Mi Band serisinde artık kullanıcılara farklı renk seçeneklerine sahip ara yüzler kullanma imkanı da sunulmuş durumda.

Marvel ile yapılan anlaşma neticesinde pazara sürülecek olan Avengers serisi ile de aslında cihazın sadece Kordon ve Ara yüz yapısında ilgili filme özel olarak bazı özelleştirmeler yapılacak.

Bu model ise normal modele göre, üzerine lisans ücretlerinin de eklenmiş olmasından dolayı biraz daha pahalıya satışa sunulacak.

 

Xiaomi Mi Band 4 Akıllı Bileklik

 

Xiaomi Mi Band 4 Donanımsal Özellikleri

Ekran Özellikleri 0,95 İnç (Mi Band 3 Modeline Göre %39,9 Daha Büyük),

Dokunmatik Buton,

16K Renk Desteği,

240×120 px Çözünürlük,

24bit Renk,

400 nit Parlaklık,

Dokunmatik Tuş,

2.5D Çizilmeye Dirençli Ekran

Batarya 135 mAh
Bağlantı Bluetooth 5.0
Suya Dayanım 50 Metreye Kadar Dayanıklı
NFC Desteği Üst Modelde Mevcut
Sesli Asistan Üst Modelde Mevcut
Mikrofon Desteği Sesli Asistan Yönetimi İçin Mikrofon
Bazı Özellikler Uyku Takibi,

Saat,

Titreşimli Arama Bildirimi,

Arayanı Gösterme,

Mesaj – Uygulama Bildirimi,

Alarm,

Spor/Fitness Takibi,

Hareketsizlik Bildirimi,

Adım Sayacı,

Kalp Atış Takibi,

Üç Yönlü Accelerometer,

Jiroskop,

Aksesuar Seçenekleri 60 Farklı renge sahip Kordon
Ürün Ağırlığı 22,1 Gr

 

Xiaomi Mi Band 4 & Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 4 Satış Fiyatı

Renkli ekrana kavuşması sonrasında fiyatında artış olması beklenilen Mi Band 4 modeli için Xiaomi firmasının duyurduğu fiyatlar birçok kullanıcıyı şaşırtmış durumda.

Mi Band 3 modelinin ilk duyurulduğu rakamın daha altınsa bir rakamdan duyurusu yapılan seriye NFC Destekli bir model ve Marvel ile yapılan anlaşma ile Avenger serisi bir model de eklenmiş durumda.

 

Çin Merkezli Satış Fiyatı

Normal Model 24 Dolar
Sesli Asistan +NFC Destekli Model 33 Dolar
Avengers Versiyonu 50 Dolar

 

Türkiye’de ve Avrupa’da ise sadece tek bir Mi Band 4 modelinin satışı yapılacak. Sesli Asistan + NFC Destekli modelin sadece Çin pazarına özel bir model olarak kalacağını duyuralım.

Xiaomi Mi Band 4 modelinin Türkiye Satış fiyatı 299 TL olarak açıklanmış durumda. Cihaz ülkemizde resmi olarak Türkiye Garantili olarak Temmuz ayının ilk haftası itibari ile MiStore Mağazalarında satışa sunulmuş olacak.

 

Resmi Türkiye Satış Fiyatı

Normal Model 299 TL

 

Xiaomi Mi Band 4 modeli ile alakalı olarak aklınıza takılan tüm sorular için hazırlamış olduğumuz Xiaomi Mi Band 4 Kullanıcı Yorumları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Xiaomi Mi Band 4 Kutu

Xiaomi Mi Band 4 Akıllı Bileklik Ailesinin Teknik Özellikleri ve Türkiye Satış Fiyatı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir