Xiaomi Mi6 Modelinde Kulaklık Çıkışını Neden Kaldırdığını Açıkladı

Xiaomi Mi6 Modelinde Kulaklık Çıkışını Neden Kaldırdığını Açıkladı

Mi6 modelinde kaldırılan 3.5 mm Kulaklık Çıkışı ile alakalı olarak firma tarafından bir açıklama yapıldı.

Daha önce bazı modellerde görmeye başladığımız 3.5 mm kulaklık çıkışını kaldırma eğilimi fiyatı ile ciddi anlamda pazarı sallayan Mi6 modelinde devam etti.

İlk olarak iPhone 7 serisinde kaldırılan kulaklık çıkışları yerine Apple firması kendi Şarj ve Data çıkışını Kulaklık Çıkışı olarak kullanıma sunmuştu.

Sonrasında ise USB Type-C kullanan HTC U Ultra ve Motorola Moto Z gibi modellerde de 3.5 mm Kulaklık Çıkışı kaldırılmıştı. Dileyen kullanıcılar için ise USB Type-C çıkışı üzerinden kulaklık kullanabilme imkânı sunulmuştu.

 

Xiaomi Mi6 Ailesi

 

Sebep Olarak Ne Sundu?

Xiaomi yetkililerinden gelen ilk açıklamalar şu şekilde.

birçok entegre parçası olan kompleks bir cihaz. Kulaklık girişini kaldırmak diğer eklemeler için kullanışlı bir alan açtı.”

Firmaya göre Kulaklık Çıkışının kaldırılması ile birçok farklı bileşene yer açılmış oluyor. Bu sayede de cihazda daha fazla özellik kendisine yer bulabiliyor.

Genellikle kulaklık çıkışları Suya ve Toza Dayanım gösteren cihazlarda biraz sıkıntı olabiliyor. Ancak Mi6 modelinin IP sertifikasına sahip olmaması da aslında bu sıkıntıyı yaşamayacağı anlamına geliyor.

 

Xiaomi Mi6

 

Kulaklık Çıkışının Kaldırılması Tamamen Maddi Sebeplerden

Bildiğiniz üzere Xiaomi firması mümkün mertebe satışlarda az masraf yapıp ürünleri daha uygun fiyata satması ile meşhur.

SnapDragon 835 serisi bir işlemciye sahip olan ve 350 Dolar – 400 Dolar arasında satışa sunulan Xiaomi Mi6 modelinin fiyatı aynı işlemciyi kullanan S8 modelinden %50 daha ucuz.

Bunu sağlamak adına da bazı bileşenleri, gereksiz gördüğü takdirde, kutudan ve cihazdan çıkarabiliyor.

3.5 mm kulaklık çıkışını bu şekilde cihazdan çıkaran firma kutu içerisine de bir kulaklık koymamış. Bu sayede çift maliyetten tek bir işlem ile kurtulmuş durumda.

Dileyen kullanıcılar ise ekstra olarak satışına başlanılan Type-C girişli Kablolu Kulaklık ya da yine Xiaomi firmasının yada farklı firmaların Bluetooth Kulaklıklarını alarak cihaz ile birlikte kullanabilirler.

 

Xiaomi Mi6 Type-C Giriş ve Çıkışı

 

  Xiaomi Yeni Yatırımlarla Büyümeye Devam Ediyor

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status