Xiaomi Modelleri Yavaş Yavaş Türkiye’de Satışa Çıkıyor

2014 yılının son aylarında hem Xiaomi hem de Oppo firmasının Resmi olarak Türkiye Pazarına giriş yapması bekleniyordu. Resmi açıklama henüz gelmemiş olsa da ilk modeller satışa çıkmaya başladı bile.

2014 yılının son aylarında Türkiye Pazarına resmen satışa çıkamayan Xiaomi ve Oppo firmaları gayri resmi de olsa Türkiye Pazarında artık satışa çıkmış durumdalar.

Büyük bir ihtimalle de 2015 yılının ilk 3 ayında Resmi olarak Xiaomi ve Oppo firmaları da satışlara başlayacaktır.

 

Xiaomi MI-4 1450 TL’den Satışa Sunuldu

Online satış yapan büyük alışveriş sitelerinden birisi Xiaomi MI-4 serisini resmen satışa sunmuş durumda. 1450 TL gibi bir rakamdan satışına başlanılan model Resmi Garanti ile mi satışta yoksa farklı distribütörler mi getirdi bilemiyoruz.

Ancak Xiaomi adına iyi bir adım atılmış gibi görünüyor.

Xiaomi Modelleri Yavaş Yavaş Türkiye’de Satışa Çıkıyor
Xiaomi Modelleri Yavaş Yavaş Türkiye’de Satışa Çıkıyor

Xiaomi Mi-4 Modelinin Donanımsal Özellikleri Dikkat Çekiyor

Android İşletim Sistemine sahip olan Xiaomi Mi-4 serisinde 13 MP değerinde 4K video çekebilen bir arka kamera ve 8 MP değerinde Full HD video çekebilen bir ön kamera mevcut.

16 ve 64 GB Depolama alanı tercihlerine sahip olan cihazın ülkemizde 1450 TL’den 64 GB’lık modeli satışa sunulmuş durumda. Ayrıca üründe 3 GB Ram Bellek kullanılmış.

İşlemci bandında MediaTek yerine SnapDragon 801 İşlemci Ailesini tercih eden Xiaomi Mi-4 modeli 2,5 Ghz’lik Krait 400 tabanlı 4 Çekirdekli bir işlemci ile karşımıza çıkıyor.

 

Xiaomi Türkiye'de Satışa Çıkıyor
Xiaomi Türkiye’de Satışa Çıkıyor

 

Bu işlemcinin Samsung, HTC ve Sony gibi firmaların Amiral Gemilerindeki işlemci ile aynı olduğu gerçeğini unutmamamız gerekiyor.

5 İnçlik Full HD Ekrana sahip olan Xiaomi Mi-4 serisi ülkemizde zaten belli bir kitleye daha önce adını duyurmuştu. Bu hamle ile de net olarak Türkiye Pazarında isim yapmaya başlayacaktır.

Xiaomi Modelleri Yavaş Yavaş Türkiye’de Satışa Çıkıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 29 Aralık 2014, 21:04

    Xiaomi , 2015 yılında resmi olarak gelecek gibi. Muhtemelem alışveriş sitesinde satılan kişisel bir satıştır. Öyle tahmin ediyorum.

  2. O Fiyata LG G3 32 Gb lık model alınır kafan rahat olur.