Xiaomi Redmi 5 Donanımıyla Göz Alıyor

Xiaomi’nin yakın zamanda çıkması planlanan ve uzun süredir üzerinde çalıştığı telefonu Redmi 5’in donanım özellikleri duyuruldu. Uygun fiyata iyi bir telefon deneyimi sunmayı hedefleyen Redmi 5, sahip olduğu özelliklerle göz dolduruyor.

 

Çin merkezli teknoloji firması Xiaomi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2013 yılında kurulmuş olmasına rağmen müthiş bir hızla Asya ve dünya pazarına açılan Xiaomi akıllı telefon yarışında büyük rakiplerini zorlayacak hamlelerine devam ediyor. Son çalışması olan Redmi 5 model telefonun özelliklerini geçtiğimiz günlerde açıklayan Xiaomi, kullanıcılarda şimdiden büyük bir heyecan uyandırdı.

İşte Redmi 5 modelinin sahip olduğu bazı özellikler:

  • 3680 mAh’lik batarya
  •  Quick Charge 3.0 teknoloji ile hızlı şarj özelliği
  • 3 GB RAM ve 16 GB depolama alanı
  • Snapdragon 625 ve Snapdragon 630 işlemcilere sahip iki farklı model
  • 16 MP çözünürlüğe sahip arka ve 5 MP çözünürlüğe sahip ön kamera

Telefonun Snapdragon 625’e sahip versiyonunun 16 GB hafızaya sahip olanları 126 dolardan, 32 GB hafızaya sahip olanları 156 dolardan satışa çıkacak. Öte yandan Snapdragon 630’a sahip versiyonun 32 GB hafızaya sahip olanları 162 dolardan, 64 Gb hafızaya sahip olanları 196 dolardan satışa sunulacak.

Uygun fiyat ve yüksek kaliteyle anılmak istenen yeni model Redmi 5 önümüzdeki günlerde adından sıkça söz ettirecekmiş gibi duruyor.

Xiaomi Redmi 5 Donanımıyla Göz Alıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir