Pasaport Kayıt İşlemleriXiaomi Yeni Modellerinde Samsung AMOLED Ekran Kullanacak

Xiaomi Yeni Modellerinde Samsung AMOLED Ekran Kullanacak

Daha önce LG ile görüşmeler yapan ancak anlaşma sağlayamayan Xiaomi firması yeni model akıllı telefonlarında Samsung AMOLED Ekranlarını kullanacağını açıkladı.


Daha önce LG ile görüşmeler yapan ancak anlaşma sağlayamayan firması yeni model akıllı telefonlarında AMOLED Ekranlarını kullanacağını açıkladı.

İlk etapta LG ile görüşmelere başlayan ve Bükülebilir OLED Ekran alımı yapmak isteyen firması LG kanadından gelen “3 Ay sonra ancak üretime başlayabiliriz” bilgisinden sonra hedefi firmasına yöneltti.

ile AMOLED Ekran konusunda anlaşmaya varan firma 2017 Aralık ayında 1 Milyon adetlik 6 İnç boyutunda ekran alımı için Samsung ile anlaştı.

Ayrıca 2018 Ocak ayında da farklı boyutlarda 2.2 Milyon Adetlik AMOLED Ekran alımı için de firmaların anlaştıkları bilgisi verildi.

 

Samsung & Apple Ekran

 

Samsung İçin de Ekran Üretimi Yapacak

Dünya üzerinde Akıllı Telefonlar için ekran üretimi yapan sınırlı sayıda firma var. Bu noktada da özellikle LG ve Samsung firmaları üretimde başı çekiyorlar diyebiliriz.

Buna bağlı olarak da büyük üreticilerin birçoğu bu iki firmadan ürün alımı yapıyorlar.

ile Samsung firması daha önceki dönemlerde de gerek işlemci gerekse de ekran konusunda birlikte iş yapmışlardı.

firması son olarak bu sene pazara süreceği serisi için ekran alımlarını Samsung firmasından yapmam kararı almıştı.

Bu noktada da Samsung firmasının 2017 yılı ve 2018 yılı için oldukça büyük bir ekran üretim sürecine girişeceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Çünkü gerek firması için üretilecek olan 3 Milyonun üzerindeki ekran, gerek Apple firması için üretilecek 10 Milyonun üstündeki ekran, gerekse de Note 8 ve diğer Samsung modelleri için üretilecek ekran sayıları oldukça yüksek.

 

  BİM Tarafından Satışa Sunulan Kampanyalı Apple Aksesuarları Dakikalar İçinde Tükendi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status