Xperia Sola, Xperia Go ve Xperia U İçin Android 4.0 Güncellemesi

Sony ve Ericsson firmaların birleşmesi ile başlayan Sony Xperia serüveninde orta seviye cihazlar listesinde yer alan Sony Xperia Sola, Sony Xperia U ve Sony Xperia Go modelleri için Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesi çıktı.

Firma tarafından biraz gecikmeli olarak yayına alınan ICS Güncellemesi gelen yenilikler ile gecikmeyi affettirecek gibi görünüyor.

Firmanın indirilebilir hale getirdiği Android 4.0 Ice Cream Sandwich Güncellemesi ile birlikte Sony Walkman özellikleri biraz daha üst seviyeye taşınacak olan cihazlarda ayrıca Albüm ve Movies yazılımları da güçlendirilmiş bir hale getirilecek.

Bunların dışında Batarya Ömrü üzerine de çalışmalar yapan Sony firması Android 4.0 güncellemesi sonrasında cihazların batarya kullanım sürelerinin de arttığı bilgisini verdi. Yani artık çabuk tükenen piller Sony Xperia serisi için sorun olmaktan çıkıyor.

Sony Xperia Serisine Android 4.0 Güncellemesi Geldi
Sony Xperia Serisine Android 4.0 Güncellemesi Geldi

Görsellik üzerine de çeşitli çalışmalar yapan ve ara yüz güncellemesi yapan Sony firmasının bu kapsamda buton tasarımlarını ve ara yüzlerindeki birçok görseli yenilediğini de belirtmekte fayda var.

Sony firması tarafından yayına alınan güncelleme bu yazıyı okuduğunuz sırada henüz sisteme düşmemiş ise birkaç gün içerisinde indirilebilir hale getirilmiş olacak demektir.

Bakalım güncelleme sonrasında kullanıcılardan nasıl bir geri bildirim alınacak ve Android 4.0 Sola, U ve Go kullananlar için neler getirecek.

Xperia Sola, Xperia Go ve Xperia U İçin Android 4.0 Güncellemesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. eski 2.3 ü tercih ederim… ???

  Cevapla
 2. hayır 4.0 duruyor store den indirdiğim bi prog biraz işe yaradı aba ram 512 değil 388 gösteriyor !!!!!

  Cevapla
 3. xperia go kullanıyorum; 4.0 güncelleme yaptım fakat, çok kasılmaya yavaş çalışmaya başladı ! fabrika ayarlarını tekrar yükledim; çok değişiklik olmadı!!! ne yapabilirim …

  Cevapla
  • Fabrika Ayarına döndüğünüze Android 4.0 güncellemesi silindi mi? Silinmemiş olması lazım. Yeniden eski sürüme dönebilir veya güncellemeler ile cihazın hızlanmasını bekleyebilirsiniz.

   İlk Güncellemeler genelde sıkıntılı olabiliyor

 4. Sony xpeeria go aldım telefon güzel. Fakat 4.0 sürüme yükselttim. Güc tasarruf modu gitti şarzıda pek,dayanmıyor. Arka planda,acık cok,uygulama kalıyor. Sorun bunlar,yardm edermisinz… ??

  Cevapla
  • Sürümde bazı açıklar olabilir. Sony ile bir görüşün. Olmadı geri dönmeye çalışın. Üst sürüm gelince geçersiniz.

   Cevapla