Xperia XZ telefonuna yeni güncelleme geldi!

Sony firması çıkardığı akıllı telefonlardan olan Xperia XZ ve Xperia X Performance cihazlarına yeni bir yazılım güncellemesi paylaşıldı. Sony’nin bu yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılarına sunduğu yeni performans özellikleri haberimizin konusu olacak!

 

Sony firmasının popüler akılı telefonlarından olan Xperia XZ ve Xperia X Performance cihazları için geçtiğimiz ay, Haziran ayı güvenlik yamalarını içinde bulunduran bir güncelleme paylaşmıştı. Bu güvenlik güncellemesinden bir ay sonra, bugün Sony tekrar bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme Xperia XZ ve Xperia X Performance akıllı telefonlarını kapsayan bir performans düzeltme güncellemesi olduğu söyleniyor.
Xperia X Performance ve Xperia XZ akıllı telefonlarının sürüm numaralarını 41.2.A.7.8’den 41.2.A.7.35 sürümüne güncelleyen bu yeni sürüm ile birlikte Google tarafından her ay yayınlanan Temmuz ayının güvenlik içeriklerini de bu cihazlarla buluşturuyor. Bu yeni güncellemenin güvenlik dosyalarını bulundurmasının yanında telefonda mevcut olan bazı performans düşüklüklerini de gidereceği iddialar arasında mevcut.

Bu yeni güncellemenin boyutunun 100 MB olduğu görülüyor. Xperia X Performance ve Xperia XZ akıllı telefonlarının Android sürümlerini 7.1.1’de sabit kalmasına devam etmesini sağlayacak bu güncellemenin resmi olarak güvenlik dışında ne yaptığını göremiyoruz. Güncelleme notları yayınlandıktan sonra güncellemenin başka neler yaptığını da görmüş olacağız.

Xperia XZ telefonuna yeni güncelleme geldi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir