Pasaport Kayıt İşlemleriXperia’ların Nougat güncellemesiyle ilgili yeni haber!

Xperia’ların Nougat güncellemesiyle ilgili yeni haber!

Geçtiğimiz günler içerisinde yaptığımız haberde, Sony’nin Xperia XA ve Xperia XA Ultra modelleriyle için durdurduğu Android güncellemesi olan Nougat hakkında güzel haberler sonunda geldi!   Peki neden olmuştu?   Sony’nin geçtiğimiz günlerde kullanıcılardan gelen şikayet ve geri bildirimlerden sonra, cihazda performans ve donanım sorunları yaşandığından; Sony, Xperia XA ve Xperia XA Ultra akıllı telefonları için […]


Geçtiğimiz günler içerisinde yaptığımız haberde, ’nin Xperia XA ve Xperia XA Ultra modelleriyle için durdurduğu Android güncellemesi olan hakkında güzel haberler sonunda geldi!

 

Peki neden olmuştu?

 

’nin geçtiğimiz günlerde kullanıcılardan gelen şikayet ve geri bildirimlerden sonra, cihazda performans ve donanım sorunları yaşandığından; , Xperia XA ve Xperia XA Ultra akıllı telefonları için Android 7.0 güncellemesinin paylaşılmasını durdurmuştu.

geri çekildikten sonra, şirketinin yaptığı açıklama şu şekildeydi: sizin yaşadığınız ve bildirdiğiniz performans sorunları sebebiyle geri çekilmiştir. Endişelenecek bir durum yoktur, verileriniz tamamen güvendedir. En kısa sürede sorun çözülüp paylaşılacaktır.

Bugün ise Sony tarafından bir açıklama yapıldı. Gerekli testlerin ve optimizasyonların yapıldığı, güncellemenin sebep olduğu performans hatalarının çözüldüğünü söyleyen şirket, en kısa süre içerisinde güncellemeyi kullanıcılarıyla en kısa süre içerisinde paylaşmak için sabırsızlanıyor.

Yapılan değişikliklerin ardından Xperia XA için belirlenen yazılım sürüm numarası 33.3.A.0.127 yerine 33.3.A.0.131 olurken, Xperia XA Ultra için ise 36.1.A.0.182 yazılım sürüm numarası yerine 36.1.A.0.179 olacağı açıklandı. Xperia XA serisini kullanan kullanıcıların, güncellemelerini yaparken bunlara dikkat etmesinden fayda var gibi gözüküyor.

Hatalarının düzeltilmesinin ardından bir hale kavuşan hakkında Sony şirketinin paylaştığı bilgiler bu kadardı. Güncellemenin boyutu ya da sürüm notları hakkında bir bilgi henüz bulunmuyor.

 

  Hem Android Hem de Windows Kullanıcıları 29 Ekim’i Bekliyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status