YAC Kullananlara Alo Unblocker Virüs Sürprizi

YAC (Yet Another Cleaner) İsimli Bilgisayar Temizleme ve Hızlandırma yazılımını kuran bilgisayar kullanıcıları için Alo UnBlocker isimli bir virüs hayatı zorlaştırmaya başladı.

Bir anda sık kullanılan siteleri belirleyen YAC Programı kullanıcıların sayfa geçişlerine reklam basmaya ve direkt olarak Alo Unblocker isimli bir sayfaya yönlendirmeye başladı.

Forum ve Sözlük sayfalarında araştırılmaya başlanılan sorunun kaynağı olarak ise YAC isimli Bilgisayar Hızlandırma ve Temizleme Yazılımı gösteriliyor.

Alo Unblocker isimli yazılım tarafından sitelere erişiminde kısıtlama yaşayan kullanıcıların tamamı YAC Programını kaldırdıktan sonra bu sıkıntıdan kurtulmaya başladılar.

YAC Kullananlara Alo Unblocker Virüs Sürprizi
YAC Kullananlara Alo Unblocker Virüs Sürprizi

Açılmayan Sayfalara Alo UnBlocker Reklamı

Yaptığımız araştırmalar sonucunda site sunucularının geç yanıt vermesi veya açılmaması gibi durumlarda YAC Programının otomatik olarak Reklam Bilgisi gönderdiği, açılmayan site için direkt olarak Alo UnBlocker isimli sitenin açıldığını gözlemledik.

 

Alo UnBlocker Virüsü Nasıl Kaldırılır

Aslında tam olarak virüs değil. Ancak yine de yaptığı şeyde pek doğru değil. Bu sebeple de YAC ile birlikte bilgisayarınıza kurulan Alo UnBlocker isimli reklam avcısı, şöhret düşkünü programı kaldırabilirsiniz.

Bu işlem için Denetim Masasından YAC Programını kaldırmanız yeterli gelecektir.

 

YAC Kullananlara Alo Unblocker Virüs Sürprizi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir