Yahoo’nun Satışı Gerçekleşti

Yahoo’nun Satışı Gerçekleşti

Yahoo’nun iletişim şirketlerinden Verizon’a olan satışı uzlaşmaların ardından işlemler tamamlandı. Amerika Birleşik Devletlerinin ve küresel ağda tanınan şirket Yahoo’nun Verizon’a satılması söz konusuydu. Son yapılan toplantılardaki atılımların ardından uzlaşmalar sağlandı. Verizon tarafından satın alınan rakam ise 4,5 milyon dolar olarak yansıtıldı. Bu satın alımın ardından Yahoo üzerinde Verizon, Alibaba, Yahoo Japonya firmaları arasında olacak. Pay […]Yahoo’nun iletişim şirketlerinden Verizon’a olan satışı uzlaşmaların ardından işlemler tamamlandı.

Amerika Birleşik Devletlerinin ve küresel ağda tanınan şirket Yahoo’nun Verizon’a satılması söz konusuydu. Son yapılan toplantılardaki atılımların ardından uzlaşmalar sağlandı. Verizon tarafından satın alınan rakam ise 4,5 milyon dolar olarak yansıtıldı.

Bu satın alımın ardından Yahoo üzerinde Verizon, Alibaba, Yahoo Japonya firmaları arasında olacak. Pay dağıtımları ise gerçekleşen satışın ardından Verizon bir çok firmasını tek bir platform altında toplamak için bir hamde yapacak. AOL ve Yahoo’yu birleştirerek yeni bir platform olacak Oath’ı kurmayı planlıyor. Yeni şirketi Oath ile birlikte yönetim için hali hazırda AOL’da görev yapan Tim Armstrong CEO olarak görevlendirilecek.

  Verizon 6 Milyon Kişiyi Tehlikeye Attı!

Satışın ardından bir Yahoo’da 5 senedir hizmet vermekte olan Marissa Mayer, istifa ettiğini bildirdi. Satışın ardından olması, eski düzeninin artık olamayacağı yönünde öne sürülürken, ayrılırken tüm çalışanlarına mektup gönderdi. Yahoo’nun Eski CEO’su Marissa Mayer mektubunda ekip arkadaşlarına teşekkürlerini iletirken, başarılarının birlikte olduğunu hatırlattı. Ayrıca şirkette bulunduğu dönem boyunca öncülüğünü yaptığı iyileştirmeleri kaydetti. Marissa, şirketin başına geldiğindeki çalkantılar ve dalgalanmalar ile boğuşan Yahoo’yu bir eski haline taşıdı. Hamleleri sayesinde kötü günlerden kurtulan Yahoo, hisse değerlerinin artması sağlamıştı. Satın alınmanın tamamlanmasının ardından Mayer, istifasını bildirdi.

 

iPhone Hafızada Yer Açma
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status