Pasaport Kayıt İşlemleriYandex Haberler – Yandex News Servisi Kullanıma Kapatıldı

Yandex Haberler – Yandex News Servisi Kullanıma Kapatıldı

Google News sisteminin bir benzerini hayata geçiren Yandex firması Yandex Haberler – Yandex News Servisi tamamen kullanım dışı bıraktı. Haber Sitelerinin RSS Yoluyla İçeriklerini alarak Arama Sonuçlarında Öncelikli olarak gösteren Yandex aldığı bir karar neticesinde Yandex Haberler Servisini kullanıma kapattı. haber.yandex.com adresi üzerinden ulaşılabilir olan Yandex Haberler Servisi artık girişlere kapalı konuma alınmış durumda.     Yandex […]


Google News sisteminin bir benzerini hayata geçiren Yandex firması Yandex Haberler – Yandex News Servisi tamamen kullanım dışı bıraktı.

Haber Sitelerinin RSS Yoluyla İçeriklerini alarak Arama Sonuçlarında Öncelikli olarak gösteren Yandex aldığı bir karar neticesinde Yandex Haberler Servisini kullanıma kapattı.

haber.yandex.com adresi üzerinden ulaşılabilir olan Yandex Haberler Servisi artık girişlere kapalı konuma alınmış durumda.

 

Yandex Haberler – Yandex News Servisi Kapatıldı
Yandex Haberler – Yandex News Servisi Kapatıldı

 

Yandex News Ekibinden Açıklama Yapıldı

Yandex News üzerinde sitesi kayıtlı olan kullanıcılar Yandex Mail üzerinden bilgi almak istediklerinde Yandex Haberler Ekibi tarafından kısa bir mesaj gönderilmiş durumda.

Mesaj şu şekilde:

Merhaba,

Sürekli olarak yapmakta olduğumuz hizmet iyileştirme çalışmalarımız kapsamında, haber sitelerini ayrı bir serviste toplamak yerine, arama motoru sonuçlarında ön plana çıkartarak iş ortaklarımıza daha fazla trafik yaratmayı ve dolayısıyla kullanıcılarımıza da daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz.

Ne yazık ki artık eski yapıda olduğu gibi sitelerin RSS bilgilerini kabul etmeyeceğiz ve kaynağı  http://haber.yandex.com.tr/smi sayfasında göstermeyeceğiz, kullanıcı aramalarına en uygun olacak şekilde arama sonuçlarında haber kaynaklarını göstereceğiz. Bu nedenle arama sonuçlarında haber sitelerinin daha aktif olmasını sağlamaya çalışacağız.

Siteniz, kullanıcı sorgusuna göre en özgün ve uygun içeriği gösteriyorsa arama sonuçlarında belirlenebilir. Konu ile ilgili kalite anlayışımızı inceleyebilirsiniz; http://yardim.yandex.com.tr/webmaster/?id=1119372

Saygılarımla,

Bilge Bilir

Yandex Destek Ekibi

http://yardim.yandex.com.tr

 

Yandex News
Yandex News

 

Kullanıcılara Bilgi Vermeden Bir Servis Kapandı

Yandex News Servisi son dönemde tıpkı Google News Servisi gibi fazlaca suiistimal edilmeye başlanmıştı.

Bu durum karşısında önlem almanın aslında servisin verdiği verimden daha sıkıntılı olduğunu gören Yandex Ekibi kesin çözüme gitmiş durumdalar.

Google News üzerine kayıt olan siteler halen Arama Sonuçlarında Öncelikli olarak gösteriliyor olsa da Yandex Arama Motoru bu durumu tamamen kapamış ve Normal Arama Sonuçlarını ön plana almış durumda.

 

Yandex Reklam Servisi
Yandex Reklam Servisi

 

Yandex Reklam Servisi de Aktife Alınmadı

Yandex Türkiye Ekibi çalışmalara ilk başladığı dönemde Yandex Reklam Servisinin de ülkemizde kısa sürede Aktife Geçeceği ve Google Adsense servisine iyi bir rakip olacağı konusunda bilgi vermişlerdi.

Ancak üstünden geçen onca zamana rağmen Yandex firması Yandex Reklamlar Servisi için bir adım atmadı, pazara bilgi vermedi ve Türkiye Ayağını aktifleştirmedi.

Alınan bu son karar ile de Aktif Servislerden birisi daha kaldırılmış oldu.

Bakalım Yandex Türkiye ilerleyen dönemlerde Yandex Haberler Servisi gibi başka özellikleri de kaldıracak mı?

Yandex Haberler Servisi Kapatıldı
Yandex Haberler Servisi Kapatıldı

  Windows Phone 8 İle Bing Gitti Yandex Geldi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status