Yandex Haritalar Uygulamasına Türkiye’deki Semt Pazarları da Eklendi

Yandex Haritalar Uygulamasına eklenen yeni bir özellik sayesinde artık Türkiye’deki Semt Pazarlarının hangi gün hangi sokaklarda kurulduğunu görebileceksiniz.

Yapılan güncelleme ilk olarak İstanbul merkezli olarak hazırlandı ve İstanbul’da kurulan sabit gün ve konumlara sahip 440 Pazar yeri Yandex Haritalar Uygulamasına eklendi.

Sabah 07:00 itibari ile Pazar Yerini aktife alan uygulama 21:00 da ise Pazar yerinin artık kapandığını belirtiyor. Tabi ki bu reel saatlerle uyumlu değil ancak Pazar yerlerinin kurulma ve kaldırılma saatleri değiştiği için bir standardın da belirlenmesi şart.

 

Yandex Semt Pazarı

 

Alternatif Güzergâh Sunuyor Olacak

Eğer gideceğiniz yer bir Pazaryeri ise bu durumda hedef olarak ilgili pazaryerini seçerek en kısa yoldan pazaryerine erişim için Yandex Uygulaması sizi yönlendiriyor olacak.

Ancak gideceğiniz yer bir pazaryeri değilse ve güzergahınız üzerinden bir Pazar yeri varsa bu durumda uygulama çevresindeki yolların kapalı olacağını düşünerek size alternatif güzergahlar hazırlıyor.

Bu sayede de bir anda pazaryerinin içinde kalıp gerek kalabalık gerekse de araç trafiğinden dolayı yolculuğunuzun uzamasının da önüne geçilmiş oluyor.

 

Yandex Haritalar Uygulamasına Türkiye’deki Semt Pazarları da Eklendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir