Yandex Haritalar ve Online (Android Uygulaması)

Rakip bir firmaya ait olmasına rağmen Yandex tarafından uygulama geliştirilmeye devam edilen Android için Yandex Haritalar Uygulamasını inceledik. İşte Yandex Harita Uygulamasını daha verimli kullanabilmeniz için size birkaç ipucu.

Özellikle büyükşehirlerde ki trafik karmaşasını iyi gören firma İBB Trafik Uygulaması gibi bir harita sistemi geliştirmiş durumda. Ancak harita İBB tarafından verilen ana yollar dışında ara yollardaki trafik yoğunluğunu da kullanıcılarına göstermeyi amaçlıyor.

Uygulama ilk açıldığında standart bir harita sistemi geliyor. Harita üzerinde bulunan + ve – harita üzerinde Zoom yapmanızı ya da bu Zoom olayını geri almanızı sağlıyor. Aynı şekilde harita üzerinde bulunan Trafik İşareti size bölgedeki trafik yoğunluğunu görmenizi ya da gizlemenizi sağlıyor.

Yeşil çizgilere sahip olan bölgelerde trafik yoğunluğu az iken kırmızıçizgi olan yerlerde trafik donma noktasına gelmiş durumda olarak görebilirsiniz.

Aynı zamanda haritanın Uydu modunda çalışmasını da sağlayabiliyorsunuz. Bu mod ile çalışması esnasında bazı gecikmeler olabiliyor. Daha fazla detay ve görsel olmasından dolayı yavaş işleyebiliyor Uydu modu. Ancak normal harita modunda bir sıkıntı yaşamadan kullanabiliyorsunuz navigasyon sistemini

Ayarlar kısmı ile de birçok detaylı düzenleme yapabildiğiniz Yandex Harita Uygulaması özellikle büyükşehirlerde bulunan trafik yoğunluğundan kurtulmanız için size bir avantaj sağlamış oluyor.

Uygulamada eksiklikler söz konusu ancak oldukça başarılı bir çalışma yanında eksikler çok fazla göze batmıyor açıkçası.

Yandex Haritalar Uygulaması halen telefonunuzda kurulu değilse aşağıdaki link üzerinden veya Telefonunuzda bulunan Google Play Market üzerinden uygulamayı Ücretsiz bir şekilde kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Yandex Haritalar Uygulaması - Android
Yandex Haritalar Uygulaması - Android

 

 

 

 

 

Yandex Haritalar ve Online (Android Uygulaması)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Google’ ın yakın harita hizmetini daha fazla geliştireceğini düşünmekteyim. Facebook’ a rakip olmak için Google Plus’ a başvuran Google, Yandex gibi dev bir şirkete karşı asla geri durmayacaktır.

    Cevapla