Yandex Navigasyon Çevrimdışı Kullanım Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yandex Navigasyon Çevrimdışı Kullanım Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yandex Navigasyon Uygulamasına eklenen Çevrimdışı Kullanım Özelliği birçok kullanıcıyı ciddi anlamda memnun etti. Peki, Yandex Navigasyon Çevrimdışı Kullanım Özelliği nasıl kullanılacak?


Uygulamasına eklenen Özelliği birçok kullanıcıyı ciddi anlamda memnun etti. Peki, Özelliği nasıl kullanılacak?

Bunun için öncelikli olarak Navi Uygulamasını indirmiş ve son gelen güncellemeleri yapmış olmanız gerekiyor. Aksi durumda Özelliği aktif olmayabilir.

Zaten güncelleme sonrasında Navi Uygulamasına giriş yaptığınızda size Çevrimdışı Haritalar özelliği ile alakalı bir Bilgilendirme Mesajı sunulmaktadır.

Çevrimdışı Harita Özelliğini kullanabilmek için ilgili şehrin Güncel Haritasını daha önceden indirmek zorunda olduğunuzu unutmayınız. Ayrıca servislerinin de cihazınızda aktif olması gerekecektir.

 

Yandex Navigasyon Uygulaması

Özelliğinin Kullanımı

 • Uygulama güncellemelerini yükleyin
 • Navi Uygulamasına giriş yapın
 • MENÜ kısmına giriş yapın.
 • Haritaları İndir menüsüne giriş yapın
 • Haritasını indireceğiniz şehri aratın ve ilgili haritanın güncel versiyonunu indirin.
 • İndirme işlemi sonrasında dilediğiniz an Çevrimdışı Harita Özelliğini kullanabilirsiniz.

 

Yandex Navigasyon Çevrimdışı Özelliği

Çevrimdışı Harita Özelliğini Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • İndireceğiniz haritaların boyutları oldukça yüksektir. Wi-Fi olan bir alanda yükleme yapmanız internet paketiniz adına daha iyi olacaktır. Misal İstanbul için 200 MB gibi bir boyut. İl sınırlarının büyüklüğüne göre rakam değişebilmektedir.
 • Çevrimdışı Haritalar özelliğini kullanabilmeniz için önceden haritayı indirmiş olmanız gerekmektedir.
 • Çevrimdışı Haritalar özelliğini kullanırken Mobil Veri kullanılmayacaktır ancak – Konum Servislerinin aktif olması gerekmektedir.
 • Çevrimdışı Haritalar için aktif bir Sim Karta veya Mobil İletişime ihtiyacınız yoktur. Telefonun açık olması ve servisinin aktif olması yeterli olacaktır.
 • Uzun bir aralıktan sonra aynı ile gitmeniz durumunda Güncel Haritayı indirmeniz daha doğru sonuçlar alabilmeniz adına önemli bir detaydır. Harita Güncellemelerini OTOMATİK olarak seçmeniz durumunda bu işlemi Yandex sizin adınıza dönemsel olarak yapmaktadır.

 

Yandex Navi

 

İnternet Kopmaları Sorununa Sebep Olmayacak

Günümüzde artık neredeyse Cihazı satışları durmuş durumda. Çünkü hemen hemen her telefonda – Konum Belirleme Servisleri mevcut ve oldukça da başarılı çalışıyorlar.

, Maps ve Here Uygulaması gibi belli başlı Uygulamaları dışında artık Cihazlarına Harita Hazırlayan firmalarda ve IOS için çeşitli Ücretli Uygulamalar hazırlamaya başladılar.

Ancak Mobil Cihazlar doğru bir konum tespiti yapabilmek adına İnternet Bağlantısı ve Bağlantısı gibi iki önemli detaya ihtiyaç duyuyorlar.

Şehirlerarası yollarda ise Mobil Bağlantının kopması içten bile değil. Özellikle de İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu gibi bölgelerimizde her noktada Mobil Veri ile bağlantı sağlamak zor olabiliyor.

Bu sebeple de sorun yaşamamak adına Harita Uygulamalarının Çevrimdışı Harita Desteği sunuyor olması kullanıcılar adına büyük bir kolaylık sağlıyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

 1. Yandex,i ta baştan beri kullanıyorum böyle bir uygulama yapacağını hayal bile edemezdim. Çeşitli ciesem şebekelerinden faturalı hat aldım internet gb,tı en yüksek olanları aldım çok para verdim ama olmadı yinede yetmedi işim navigasyonla dönüyor bu uygulamayı indirdim mükemmel çalışıyor çok memnunum ellerinize, emeklerinize sağlık çok harika olmuş. Allah sizlerden razı olsun.

 2. İyi calismalar. Aracimin android multimedya sistemine yandex navigasyonu haritaları ile birlikte yükledim. İnterneti kestigimde ara sokaklar,yollar vs kayboluyor. Ama rotada sorun yok. Bu durumu nasıl çözebilirim. İnterneti açtığımda yollar vs geri geliyor. Ama ben internet olmadığında da düzgün görüntü almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Here WeGo isimli navigasyon uygulamasını indirin. Türkiye haritasını da telefona indirin. Sorunlarınız çözülecektir.
   Yandex Navigasyon vb. uygulamalar internete bağlı uygulamalardır. Bundan kaynaklı bir sorun yaşanıyor olabilir.

Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status
suscipit elementum eget ipsum id porta. quis ut venenatis, leo. Phasellus