Yandex Navigasyon Çevrimdışı Kullanım Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Yandex Navigasyon Uygulamasına eklenen Çevrimdışı Kullanım Özelliği birçok kullanıcıyı ciddi anlamda memnun etti. Peki, Yandex Navigasyon Çevrimdışı Kullanım Özelliği nasıl kullanılacak?

Bunun için öncelikli olarak Yandex Navi Uygulamasını indirmiş ve son gelen güncellemeleri yapmış olmanız gerekiyor. Aksi durumda Çevrimdışı Kullanım Özelliği aktif olmayabilir.

Zaten güncelleme sonrasında Yandex Navi Uygulamasına giriş yaptığınızda size Çevrimdışı Haritalar özelliği ile alakalı bir Bilgilendirme Mesajı sunulmaktadır.

Çevrimdışı Harita Özelliğini kullanabilmek için ilgili şehrin Güncel Haritasını daha önceden indirmek zorunda olduğunuzu unutmayınız. Ayrıca GPS servislerinin de cihazınızda aktif olması gerekecektir.

 

Yandex Navigasyon Uygulaması

Yandex Navigasyon Çevrimdışı Kullanım Özelliğinin Kullanımı

 • Uygulama güncellemelerini yükleyin
 • Yandex Navi Uygulamasına giriş yapın
 • MENÜ kısmına giriş yapın.
 • Haritaları İndir menüsüne giriş yapın
 • Haritasını indireceğiniz şehri aratın ve ilgili haritanın güncel versiyonunu indirin.
 • İndirme işlemi sonrasında dilediğiniz an Çevrimdışı Harita Özelliğini kullanabilirsiniz.

 

Yandex Navigasyon Çevrimdışı Özelliği

Çevrimdışı Harita Özelliğini Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • İndireceğiniz haritaların boyutları oldukça yüksektir. Wi-Fi olan bir alanda yükleme yapmanız internet paketiniz adına daha iyi olacaktır. Misal İstanbul için 200 MB gibi bir boyut. İl sınırlarının büyüklüğüne göre rakam değişebilmektedir.
 • Çevrimdışı Haritalar özelliğini kullanabilmeniz için önceden haritayı indirmiş olmanız gerekmektedir.
 • Çevrimdışı Haritalar özelliğini kullanırken Mobil Veri kullanılmayacaktır ancak GPS – Konum Servislerinin aktif olması gerekmektedir.
 • Çevrimdışı Haritalar için aktif bir Sim Karta veya Mobil İletişime ihtiyacınız yoktur. Telefonun açık olması ve GPS servisinin aktif olması yeterli olacaktır.
 • Uzun bir aralıktan sonra aynı ile gitmeniz durumunda Güncel Haritayı indirmeniz daha doğru sonuçlar alabilmeniz adına önemli bir detaydır. Harita Güncellemelerini OTOMATİK olarak seçmeniz durumunda bu işlemi Yandex sizin adınıza dönemsel olarak yapmaktadır.

 

Yandex Navi

 

İnternet Kopmaları Navigasyon Sorununa Sebep Olmayacak

Günümüzde artık neredeyse Navigasyon Cihazı satışları durmuş durumda. Çünkü hemen hemen her telefonda GPS – Konum Belirleme Servisleri mevcut ve oldukça da başarılı çalışıyorlar.

Yandex Navi, Google Maps ve Here Uygulaması gibi belli başlı Navigasyon Uygulamaları dışında artık Navigasyon Cihazlarına Harita Hazırlayan firmalarda Android ve IOS için çeşitli Ücretli Uygulamalar hazırlamaya başladılar.

Ancak Mobil Cihazlar doğru bir konum tespiti yapabilmek adına İnternet Bağlantısı ve GPS Bağlantısı gibi iki önemli detaya ihtiyaç duyuyorlar.

Şehirlerarası yollarda ise Mobil Bağlantının kopması içten bile değil. Özellikle de İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu gibi bölgelerimizde her noktada Mobil Veri ile bağlantı sağlamak zor olabiliyor.

Bu sebeple de sorun yaşamamak adına Harita Uygulamalarının Çevrimdışı Harita Desteği sunuyor olması kullanıcılar adına büyük bir kolaylık sağlıyor.

Yandex Navigasyon Çevrimdışı Kullanım Özelliği Nasıl Kullanılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 11 Şubat 2019, 10:14

  Yandex,i ta baştan beri kullanıyorum böyle bir uygulama yapacağını hayal bile edemezdim. Çeşitli ciesem şebekelerinden faturalı hat aldım internet gb,tı en yüksek olanları aldım çok para verdim ama olmadı yinede yetmedi işim navigasyonla dönüyor bu uygulamayı indirdim mükemmel çalışıyor çok memnunum ellerinize, emeklerinize sağlık çok harika olmuş. Allah sizlerden razı olsun.

  Cevapla
 2. İyi calismalar. Aracimin android multimedya sistemine yandex navigasyonu haritaları ile birlikte yükledim. İnterneti kestigimde ara sokaklar,yollar vs kayboluyor. Ama rotada sorun yok. Bu durumu nasıl çözebilirim. İnterneti açtığımda yollar vs geri geliyor. Ama ben internet olmadığında da düzgün görüntü almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Here WeGo isimli navigasyon uygulamasını indirin. Türkiye haritasını da telefona indirin. Sorunlarınız çözülecektir.
   Yandex Navigasyon vb. uygulamalar internete bağlı uygulamalardır. Bundan kaynaklı bir sorun yaşanıyor olabilir.

   Cevapla