Yandex Navigasyon Uygulamasına Park Yeri Asistanı Eklendi

Ülkemizde son dönemde yaptığı atılımlar ile birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanılan Yandex Navigasyon uygulaması şimdi de Park Yeri Asistanı özelliği ile büyükşehirlerdeki kullanıcılarına derman oluyor.

Temel olarak büyük şehirlerde yaşanan Park Yeri Bulma sorununa çözüm üretmen amacı ile geliştirilen bu asistan sayesinde bulunduğunuz bölgede size hizmet sunabilecek tüm Otopark, Park Noktası veya Uygun Alanları size listeliyor.

Bu sayede gittiğiniz yerde park yeri aramanız ve aracınıza uygun bir nokta bulmanız için geçen süre size kalmış oluyor.

 

Yandex Navigasyon - Park Yeri Asistanı

 

Park Yeri Asistanı Ankara ve İstanbul’da Aktif 

Yandex Navigasyon Uygulaması üzerine entegre olarak çalışan Yandex Park Yeri Asistanı ilk etapta Ankara ve İstanbul için aktif hale getirilmiş durumda.

Bu illerde yapılacak olan deneme süreçlerinden sonra diğer illerde sırası ile asistan içine yüklenecek.

İlk olarak İstanbul için 7.000 Park Alanı ve Ankara için de 500 Park Alanı belirleyen ve bunları sisteme ekleyen Yandex firması pazardaki araştırmalarına ise devam ediyor. Bu sebeple de bölgesel olarak park alanı sayıları her geçen gün artıyor.

 

Yandex Navigasyon - Park Yeri Asistanı

 

Hedefe 200 Metre Kala Uyarı Veriyor

Yandex Navigasyon üzerinden gideceğiniz yeri belirledikten sonra hedefinize 200 metre kala Asistan tarafından “Yakında park yerleri var. Park yeri rotası oluşturulsun mu?” şeklinde bir uyarı alıyorsunuz.

Park Yeri Bul derseniz bu durumda size hedefi merkeze alarak bir analiz sunuyor ve çevrenizde bulunan muhtemel park alanlarını analiz ediyor.

Tarama sona erdiğinde ise size Trafiksiz olarak park noktalarını ve uzaklıklarını gösteriyor. Sonrasında ise Hedef Nokta ile Park Noktası arası için size bir yol haritası sunuyor.

 

Yandex Navigasyon - Park Yeri Asistanı

 

Doluluk Oranları Ne Yazık ki Görünmüyor

Park Noktalarının online olarak anlık durum paylaşımı yapmamaları sebebiyle şu aşamada Yandex Navigasyon Park Yeri Asistanı Uygulaması ne yazık ki doluluk oranları hakkında bilgi veremiyor.

Ancak zamanla gelişen Teknolojik Altyapı sayesinde firmanın uygulamayı geliştirmesi ve yakın dönemde en azından gerçek anlamda Otopark Hizmeti sunan firmalar ile görüşerek Doluluk Oranlarını da takip etmesini beklemek yanlış olmayacaktır.

Bu durumda ise firma anlık olarak sizi Boş Otoparka yönlendirebilecek, gerekirse sizin için anlık olarak otopark içinde bir rezervasyon yapabilecektir.

 

Yandex Navigasyon - Park Yeri Asistanı

 

Yandex Navigasyon – AppStore: https://itunes.apple.com/tr/app/yandex-navigasyon-trafik-harita/id474500851?l=tr&mt=8

Yandex Navigasyon – Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.yandexnavi&hl=tr

Yandex Navigasyon Uygulamasına Park Yeri Asistanı Eklendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.