Yaz Aylarında Hamilelik Yaşayan Kadınlara Sağlık Önerileri

Uzmanlar tarafından Yaz Aylarında Hamilelik yaşayan kadınlara sağlıklı bir doğum öncesi ve süreci yaşamak adına birçok öneri sunulmaya devam ediliyor. En fazla dile getirilen önerileri sizler için bir araya topladık.

Hamileliğin ilk 3 ayında vücutta başlayan değişimler karşısında bazı reaksiyonların ortaya çıktığını vurgulayan uzmanlar aynı şekilde son 3 aylık kısımda da artmaya başlayan hamilelik etkilerinin kadınların yaşamını biraz daha zorlaştırdığını belirtiyorlar.

Bu dönemde özellikle yaz aylarına denk gelen süreçte dikkat edilmesi gereken konular ise şu şekilde sıralanıyor.

  • Günlük 15 bardak civarında su tüketin. Bu rakam günlük men az 3 litre su almanıza imkan sağlayacaktır. Bu hayati bir önem taşımaktadır.
  • Yaz aylarına uygun bir şekilde beslenmek oldukça önemli. Hafif ve Dengeli beslenme hamileliğin her ayında uyulması gereken bir beslenme yapısı olmak zorunda.
  • Gazlı içeceklerden, sigaradan, alkolden iyice uzak durmanız gereken bir sürece girdiniz. Normal dönemde de sağlığa zarar veren bu ürünler özellikle hamilelik döneminde daha fazla etki edecektir vücudunuza.
  • Ağır kokulu ortamlardan ve ağır koku veren ürünlerden, yemeklerden, parfümlerden uzak durunuz. Mideniz artık bunu kaldırmayabilir.
  • Güneşlenmek artık yasak. Hamilelik bitene kadar direkt güneş ışığına maruz kalmak sakıncalı durumların ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Yaz Aylarında Hamilelik Yaşayan Kadınlara Sağlık Önerileri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir