Yeni Batarya Canavarı Lenovo Vibe P2 Modelinin Özellikleri Sızdı

Batarya konusunda pazarı altüst eden Lenovo Vibe P1 modelinden sonra firma ikinci seriyi, Lenovo Vibe P2 ve Lenovo Vibe P2m modellerini pazara sürmeye hazırlanıyor.

2015 IFA Fuarında duyurusu yapılan Lenovo P1 ve P1m modelleri pazarda ciddi bir talep görünce Lenovo firması bu rüzgarı dağıtmadan aynı yolda gitmeye karar vermiş durumda.

Peki, pazara çıkacak olan Lenovo Vibe P1 modeli bir önceki serinin yarattığı rüzgarda kendisine bir yer bulabilecek mi?

Dilerseniz bir bakışta sızan Teknik Özellik listesine bakarak bir fikir yürütelim.

 

Lenovo Vibe Kasası
Lenovo Vibe Kasası

 

Lenovo Vibe P2 Modelinin Sızan Özellikleri

Cihazın öncelikle 2.0 GHz’lik 8 Çekirdekli SnapDragon 625 serisi bir işlemciye sahip olduğunu belirtelim. GPU kısmında ise Adreno 506 kendisine yer bulmuş. Firma bu seride de Orta Seviye bir işlemci kullanıp işlemcinin Frekans Saat Hızına biraz dokunmuş durumda.

Bir önceki seriden farklı olarak artık 4 GB Ram Bellek kullanmaya başlayan cihazda 32 GB Dâhili Depolama Alanı, Parmak izi Okuyucu, 5.5 inçlik Full HD Ekran Yapısı da korunacak gibi görünüyor.

Metal Yekpare Kasa tasarımına devam edecek olan firma kasa yapısında, özellikle Sim Kart ve Hafıza Kartı girişi noktasında bir değişiklik yapacak gibi görünüyor.

Android 6.0 Marshmallow sürümü ile pazara sürülecek olan modelde 5.000 mAh’lik Batarya konusunda bilgi sızmamış olsa da serinin alta inmek yerine üste çıkacağı mantığı ile üründe 5.000 ya da 6.000 mAH’lik bir batarya görebiliriz diye düşünüyoruz.

Sızan GeekBench sonuçlarına göre cihaz Tek Çekirdekte 922 puan alırken Çoklu Çekirdekte 4896 Puan almayı başarmış durumda.

 

Yeni Batarya Canavarı Lenovo Vibe P2 modelinin Özellikleri Sızdı
Yeni Batarya Canavarı Lenovo Vibe P2 modelinin Özellikleri Sızdı

 

IFA 2016 Fuarında Duyurusu Yapılabilir

IFA 2015 fuarında P1 serisini duyuran Lenovo firması IFA 2016 fuarında ise hem Lenovo Vibe P2 hem de Lenovo Vibe P2m modellerini duyurmasını bekliyoruz.

Ürünün satış Fiyatı noktasında çok fazla yukarı çıkmasını ise beklemiyoruz. Gelen TRT Vergileri ile falan 1.299 TL değil de 1.399 TL veya 1.499 TL gibi bir rakamdan ülkemizde satışa çıkacaktır diye bir beklenti içerisindeyiz.

2016 IFA Fuarı Eylül ayında gerçekleştiriliyor olacak.

Peki, siz Yukarıdaki Özelliklere bakarak Lenovo Vibe P2 modelini satın alır mıydınız?

Lenovo Vibe P1
Lenovo Vibe P1

Yeni Batarya Canavarı Lenovo Vibe P2 Modelinin Özellikleri Sızdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir