Yeni BlackBerry 10 Modeli İnternete Sızdı

Oldukça zor günler geçiren Kanada’lı dev telefon firması RIM, gelecek sene pazara sunmaya hazırlandığı yeni cihazı olan BlackBerry 10 modelinin görsellerini sızdırdı.

Apple ve Samsung’un başı çektiği akıllı telefon piyasasında gerilerde kalan RIM, birkaç ay önce BlackBerry 10 OS işletim sistemini tanıtmıştı. 2013’te piyasaya sunulacak BB10 hakkında ise bugüne kadar kesinleşmiş bir bilgi verilmemişti.

‘Londra’ kod adlı yeni modele ait olduğu iddia edilen fotoğraflar internete sızdı. Fotoğrafarda, telefonun yazın tanıtılan prototip model Dev Alpha’ya olan benzerliği dikkat çekiyor.

BB 10’un klavyeye sahip olmayacağı ve tamamen dokunmatik ekran üzerinden yazı yazılacağı biliniyordu. Fotoğraflar dokunmatik ekran hakkında bilgi edinmeyi mümkün kılmasa da, cihazın büyüklüğü ve ekran genişliği hakkında bazı tahminler yapılmasına olanak veriyor.CNET, önceden alınan bilgiler doğrultusunda BB10’un 4.2 inç (10.6 cm) ekran genişliğine ve 1280×768 piksel çözünürlüğe sahip olacağını belirtti. Telefonun ön ve arka panellerinde standart olarak kamera da yer alacak.RIM’in yeni ürünlerini tanıtacağı BlackBerry Jam Americas fuarı gelecek hafta gerçekleştirilecek. Teknoloji dünyası, fuarda BlackBerry 10’a ilk kez yakından bakma fırsatını yakalamak istiyor.

Yeni BlackBerry 10 Modeli İnternete Sızdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir