Yeni Güncelleme İle Galaxy Note 7 Modelleri Şarj Edilemeyecek

Yeni Güncelleme İle Galaxy Note 7 Modelleri Şarj Edilemeyecek

Henüz tüm modellerini geri toplamayı başaramayan Samsung firması yeni bir güncelleme ile Galaxy  modellerinin Şarj Edilebilmesinin önüne geçmeye hazırlanıyor.

2016 yılının son çeyreğinden bu yana pazara sürülen Samsung modellerini geri toplamak için büyük bir çaba sarf eden Samsung firması halen %3’lük kesimden cihazları geri alamadı.

Geri toplanan %97’lik Samsung modelleri firma tarafından İmha Fabrikalarında gerekli işlemlere tabi tutulurken kalan %3’lük kesim ise modellerini iade etmemekte kararlı görünüyor.

 

Samsung Galaxy Note 7 Değişim Programı

 

İlerleyen Dönemde Koleksiyon Amaçlı Satılabilir

Samsung yetkilileri inatla Samsung modelini iade etmeyen kullanıcıların cihazı kullanmak için değil de Koleksiyon maçlı olarak ellerinde tuttuklarını düşünüyorlar.

Hatta yakın dönemde Galaxy Note 7 serilerinin Ebay gibi sitelerde yüksek fiyatlardan Özel Cihaz olarak satışa çıkması da bir beklenti.

Ancak firma her ne sebeple olursa olsun pazarda modelinden örnek bırakmak istemiyor.

 

Samsung Galaxy Note 7

 

Güncelleme İle Tüm Note Modellerinin Şarj Olması Engellenecek

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre yakın dönemde İade Edilmeyen Note 7 modelleri için bir güncelleme yayınlanacak.

Bu güncelleme ile de İade İşlemi yapılmayan cihazların Şarj Olması engellenecek.

Firma daha önce Patlama Sorununun önüne geçmek amacıyla kullanıcılarına cihazların %60 oranına kadar şarj olmasını sağlayan bir güncelleme göndermişti.

Yeni güncelleme ile de cihazın Şarj Olması tamamen kapatılmış olacak.

Ancak bu güncellemeyi kullanıcıların yükleme ihtimalleri oldukça düşük. Bir önceki güncelleme de birçok kişi tarafından yüklenmemiş ve bu sebeple de cihazlar %100 oranına kadar şarj olmaya devam etmişti.

Bakalım Samsung firması 2017 yılında da Galaxy Note 7 ile mücadele etmeye devam edecek mi yoksa artık kalan %3’lük kesimden umudu keserek Note 7 İade Sürecini sonlandıracak mı?


YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak apk indirebilirsiniz.

Elektronik Sigara

DMCA.com Protection Status