Yeni Güncelleme İle Galaxy Note 7 Modelleri Şarj Edilemeyecek

Henüz tüm Note 7 modellerini geri toplamayı başaramayan Samsung firması yeni bir güncelleme ile Galaxy Note 7 modellerinin Şarj Edilebilmesinin önüne geçmeye hazırlanıyor.

2016 yılının son çeyreğinden bu yana pazara sürülen Samsung Galaxy Note 7 modellerini geri toplamak için büyük bir çaba sarf eden Samsung firması halen %3’lük kesimden cihazları geri alamadı.

Geri toplanan %97’lik Samsung Galaxy Note 7 modelleri firma tarafından İmha Fabrikalarında gerekli işlemlere tabi tutulurken kalan %3’lük kesim ise Note 7 modellerini iade etmemekte kararlı görünüyor.

 

Samsung Galaxy Note 7 Değişim Programı

 

İlerleyen Dönemde Koleksiyon Amaçlı Satılabilir

Samsung yetkilileri inatla Samsung Galaxy Note 7 modelini iade etmeyen kullanıcıların cihazı kullanmak için değil de Koleksiyon maçlı olarak ellerinde tuttuklarını düşünüyorlar.

Hatta yakın dönemde Galaxy Note 7 serilerinin Ebay gibi sitelerde yüksek fiyatlardan Özel Cihaz olarak satışa çıkması da bir beklenti.

Ancak firma her ne sebeple olursa olsun pazarda Samsung Galaxy Note 7 modelinden örnek bırakmak istemiyor.

 

Samsung Galaxy Note 7

 

Güncelleme İle Tüm Note Modellerinin Şarj Olması Engellenecek

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre yakın dönemde İade Edilmeyen Note 7 modelleri için bir güncelleme yayınlanacak.

Bu güncelleme ile de İade İşlemi yapılmayan cihazların Şarj Olması engellenecek.

Firma daha önce Patlama Sorununun önüne geçmek amacıyla kullanıcılarına cihazların %60 oranına kadar şarj olmasını sağlayan bir güncelleme göndermişti.

Yeni güncelleme ile de cihazın Şarj Olması tamamen kapatılmış olacak.

Ancak bu güncellemeyi kullanıcıların yükleme ihtimalleri oldukça düşük. Bir önceki güncelleme de birçok kişi tarafından yüklenmemiş ve bu sebeple de cihazlar %100 oranına kadar şarj olmaya devam etmişti.

Bakalım Samsung firması 2017 yılında da Galaxy Note 7 ile mücadele etmeye devam edecek mi yoksa artık kalan %3’lük kesimden umudu keserek Note 7 İade Sürecini sonlandıracak mı?

Yeni Güncelleme İle Galaxy Note 7 Modelleri Şarj Edilemeyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir