Yeni iPad Modelinin Bataryası Doymak Bilmiyor

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Yeni iPad yani iPad 3 modelinin sorunları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Birkaç gün önce aşırı şekilde ısınmasından dolayı sıkıntıların yaşandığına dair bilgiler sunmuştuk. Bu eleştirilerin seyri değişince Apple ısınmanın normal olduğunu, abartılacak ya da korkulacak bir durum olmadığını açıkladı.

Ancak Yeni iPad modelinin  batarya ve şarjdan dolayı biraz daha çekeceği var gibi görünüyor.

Yeni ürün üzerinde yapılan çalışmalarda firma tarafından pazara sunulan Yeni iPad modelinin %100 Şarj Oldu ibaresinden sonra tam verime erişebilmesi için 1 saat daha şarj olması gerektiği ortaya çıktı.

Yani ürünü şarja takıp %100 doldu ibaresini görmeniz yeterli olmayacak. Sonrasında yeniden şarjda tutup 1 saat kadar daha şarj olmasını sağlamanız gerekiyor.

Bu arada yapılan incelemelerde ekran parlaklığını yarı seviyeye getirmeniz durumunda ürünün şarjının 11 saat seviyelerine ulaşmayı başardığı da verilen bilgiler arasında.

Cihazı şarj ettikten sonra özellikle ekran ayarlarında yapacağınız kısıtlamalar sayesinde şarj süresini uzatmanız mümkün olacaktır.

 

Yeni iPad Modelinin Bataryası Doymak Bilmiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir