Yeni macOS Public Betası yayınlandı

Apple şirketi,  macOS High Sierra Public Beta’yı sonunda yayınladı.

 

Geçen günlerde olan WWDC 17 etkinliğinde en yeni macOS sistemi olan High Sierra halka tanıtılmıştı. Sierra’nın daha geliştirilmiş hali olan macOS High Sierra, yeni eklenen dosya sisteminin değişmesi ile insanlardan çok büyük beğeniler topladı. Bu yeni değişme daha önce iOS işletim sistemine eklenmişti şimdi ise macOS’te de Apple File System (APFS) kullanılıyor. Bu yeni eklentiler  daha hızlı bir ve daha keyifli bir deneyim sunacak gibi duruyor.

Tanıtım sırasında yeni işletim sistemiyle beraber kullanılan APFS ile yapılan dosya kopyalama ve aktarım hızları o kadar etkileyiciydi ki High Sierra herhangi bir kopyalama ibaresi bile göstermeden istenilen işlemleri gerçekleştirdi. Sunumdan sonra halk ile paylaşılan bu yeni işletim sistemi sürümü, şuan beta sürecinde.

Yeni işletim sistemini yüklemek isteyen kullanıcılar Apple sitesinden başvurarak Public Betayı yükleyebilirler. Sürece Apple ID’nizle kayıt olmanız gerekmekte. Kayıt olduktan sonra kullandığınız Mac’e yeni bir kullanıcı oluşturulacak, sonrasında ise 5GB’ a yakın bir yer kaplayan macOS High Sierra Public Beta kurulum dosyasını yükleyebilirsiniz. Apple şirketi iOS 11 ile birlikte macOS High Sierra sistemlerinden oldukça umutlu ve bekleyen kullanıcılar ise çok heyecanlı durumdalar.

Yeni macOS Public Betası yayınlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir