Yeni Nokia 3310 Modeli Ön Sipariş Sürecinde Rekor Kırdı

Bir dönemlerin efsane telefonu Nokia 3310’un yenilenmiş hali daha pazara çıkmadan Ön Sipariş Aşamasında iken satışları ile Amiral Gemilerini katlamayı başardı.

İngiltere’de faaliyet gösteren En Büyük Perakende Satış noktalarından birisi olan Carphone Warehouse tarafından yayınlanan rapora göre Yeni Nokia 3310 Ön Sipariş aşamasında tüm rekorları alt üst etmiş durumda.

Yayınlanan rapora göre bugüne kadar Mobil Dünya Kongresi tarihinde duyurusu yapılan Tüm Amiral Gemilerinden neredeyse 10 kat daha fazla sipariş Yeni Nokia 3310 için gelmiş durumda.

 

Nokia 3310 - 2017 Model

 

Uygun Fiyatı ve Efsanevi Duruşu Tetikliyor

Aslında kullandığı teknoloji ve yazılım günümüzdeki Akıllı Telefonların çok gerisinde. Ancak Nokia firması bu ürünü pazara sürerken tek bir konuya odaklandı. O da Nokia 3310 modelinin Efsane Modeller arasında olmasıydı.

Bu noktadan yürüyerek Teknoloji Basınının ve belli bir yaşın üstündeki kullanıcıların dikkatini çeken Nokia firması bu sayede ciddi bir reklam da yapmış oldu.

50 Euro gibi bir fiyattan çıkacak olması sebebiyle de özellikle yurtdışında çok ama çok ucuz bir telefon olması hasebiyle de kullanıcıların ilgisi de yoğun oldu.

Fiyat olarak bir kıyaslama yapacak olursak Nokia 3310 modelinin ülkemizde 50 TL’den satılması durumunda nasıl bir talep göreceğini hesaplatarak cihaz olan ilgiyi ön görebilirsiniz.

Ülkemizdeki Vergi Sistemi sebebiyle 400 – 500 TL fiyat bandında satışa çıkmasını beklediğimiz model Avrupa’da çok daha uygun fiyata satıldığı için kimi kullanıcı Hatıra maksatlı, kimi kullanıcı ikinci telefon olarak kimi kullanıcı ise çocukların vereceği bir telefon olarak ürünü alma yoluna gitmiş durumda.

 

Nokia 3310

 

Yeni Nokia 3310 Türkiye’de Kaç Paradan Satılacak?

Henüz nasıl bir fiyat bandında ülkemizde satışta olacağı belli olmayan Nokia 3310’un yakın dönemde Türkiye Satışlarının da başlaması bekleniyor.

Dolar Kurunu 4 TL’den hesaplamamız durumunda 200 TL sadece cihaz bedeli olurken 100 TL’lik ÖTV ve yine bir o kadarlık KDV Tutarının da işin içine girmesi ile cihazın taban fiyatı 400 TL olmuş durumda.

Araya girecek ekstra masraflar, TRT Bandrol Ücretleri, Ekstra Garanti Süreçleri vs. derken cihazın min. 400 TL, Tahminen 500 TL gibi bir fiyattan ülkemizde satışa çıkmasını bekliyoruz diyebiliriz.

 

Yeni Nokia 3310 Modeli Ön Sipariş Sürecinde Rekor Kırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir