Yeni Nokia Lumia Alüminyum Kasa İle Gelebilir

Yeni Nokia Lumia Alüminyum Kasa İle Gelebilir

Geçtiğimiz hafta 928 modelini tanıtarak Verizon Firması ile dağıtımına başlayan firması 14 Mayıs’da yapacağı Londra Etkinliğinde Alüminyum kasaya sahip yeni bir modelini duyurmaya hazırlanıyor.

İngiliz kanallarında gösterimine başlayan reklamlarında daha önce Lumia serisinde olmayan bir kasa tasarımına sahip olan modelin görüntüleri de yer alıyor ve bu durum yarın yapılacak olan etkinlikte yeni bir modelin duyurulma ihtimalini oldukça yüksek seviyelere taşıyor.

Daha önce hiçbir modelinde Alüminyum Kasa ve Çift Flash kullanmayan Nokia firması Windows Phone 8 İşletim Sistemi ile pazara sunacağı bu yeni modelde hem daha sağlam bir kasa hem de daha iyi bir kamera yapısı kullanacak gibi görünüyor.

  Nokia Lumia 920 PureView İçin Geri Sayım Başladı
Yeni Nokia Lumia Alüminyum Kasa İle Gelebilir
Yeni Alüminyum Kasa İle Gelebilir

Kamera lensinin biraz da dışarı taşmış olduğu görüntülere bakarak serisine ait 41 MP’lik bir modelin pazara çıkmaya hazırlandığı gibi bir gerçekle yüzleşmemiz de sanırım şaşırtıcı olmayacaktır.

Reklamda, tanıtılacak olan yeni Lumia akıllı telefona ait kamera ve flaş detaylarına dikkat çekilirken, “More Than Your Eyes Can See” yani “Gözlerinizin Görebileceğinden Daha Fazlası” denilerek de bu detaylar desteklenmiş. Bu da Nokia’nın yeni telefonunda kameraya ağırlık vereceğini gösteriyor diyebiliriz ki Nokia’nın 808 PureView modelinde kullandığı objektifi kullanacağı EOS kod adına sahip bir Lumia hazırlığında olduğu daha önce de iddia edilmişti.

Yeni Nokia Lumia Alüminyum Kasa İle Gelebilir
Yeni Alüminyum Kasa İle Gelebilir

Ayrıca reklamda yer alan cihazın detayları çok net olarak belli olmasa da geçtiğimiz ay Catwalk kod adıyla sızdırılan aluminyum ağırlıklık tasarıma sahip cihaza oldukça benziyor diyebiliriz. Eğer iddialar doğruysa Nokia’nın tanıtacağı yeni Lumia bu tasarıma sahip olabilir.

Bakalım Nokia firması yeni Lumia modelini hangi özelliklerde ve hangi isim ile pazara sunacak.

 

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Teknoloji’nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. ah nokia ah bırakıp inadını android kullansan varya şu telefonla milyonlar satarsın ama bu win phone la bir yere gelemen böyle rakiplerini izlen durun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status