Yeni Sinema Yasası Sebebiyle Sinemia – Özel Sinema Kulübü Kapatılacak mı?

Yeni Sinema Yasası Sebebiyle Sinemia – Özel Sinema Kulübü Kapatılacak mı?

Yeni Sinema Yasası ile birlikte Sinema Biletlerinde İndirimin önü büyük ölçüde kesilmiş oldu. Peki, Özel Sinema Kulübü olarak bilinen Sinemia kapatılacak mı?


Yeni ile birlikte Sinema Biletlerinde İndirimin önü büyük ölçüde kesilmiş oldu. Peki, Özel Sinema Kulübü olarak bilinen kapatılacak mı?

Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Yeni ile özellikle Sinema Salonları ve Film Yapımcıları arasındaki yaşanan birçok tartışmaya son verilmeye çalışılmış durumda.

Ancak çıkan ile Sinema Salonları tarafından yapılan İndirimli Bilet Kampanyaları da belirli sınırlar içerisine çekilmiş oldu. Buna bağlı olarak da sinema salonları biletleri istedikleri fiyat üzerinden artık satamayacaklar.

 

Sinema ve Mısır Tartışması

 

Bu Yasadan Etkilenecek mi?

Bilmeyenler için önce hakkında küçük bir bilgi verelim. Özel Sinema Kulübü olarak duyurulan temel olarak üyelerine aylık farklı paketler ile Sınırsız Sinema Bileti imkânı sunabilen bir yapı.

ile Sinema Bileti İndirimleri kısıtlanınca akıllara gelen ilk soru ise İndirimlerinin son bulacağı ve doğal olarak firmanın kapanacağı yönünde idi.

Ancak tarafından getirilen kısıtlamalar temel olarak Sinema Salonlarını ilgilendiren kısıtlamalar. 3. Parti Sistemi olarak sektörde kendisine yer bulan bu yasadan şu aşamada etkilenmemiş durumda.

Yani Özel Sinema Kulübü olarak adlandırılan Sinemia kullanıcılarına hizmet sunmaya devam edebilecek. Sinemia Üyeleri de yine Aylık Sınırsız veya Aylık Sınırlı sayıdaki biletlerini Sinemia üzerinden satın alıp Uygun Fiyatlı Sinema Keyfini sürmeye devam edebilecekler.

 

Sinema Salonu

 

Yeni Neler Getiriyor?

Yapılan düzenlemeler ile;

  • Sinema Salonları tarafından yapılan indirimler belirli şartlara tabi tutuldu,
  • Film öncesi reklam ve fragman sürelerine sınırlama getirildi,
  • Film aralarına sınırlamalar getirildi,
  • Filmin yayınlanıp yayınlanmayacağı konusu 8 kişilik bir komisyon kararı ile alınır hale getirildi.

Konuyla alakalı daha fazla bilgi almak isteyen, yeni Sinema Yasası ile alakalı daha geniş bilgilere ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz  Sinema Yasası İle Reklam Süreleri Kısalacak, Bilet Kampanyaları Bitecek konusuna göz atabilirler.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status
mattis ut justo libero fringilla ut tempus leo elementum accumsan ut Aliquam