Yeni Sinema Yasası Sebebiyle Sinemia – Özel Sinema Kulübü Kapatılacak mı?

Yeni Sinema Yasası ile birlikte Sinema Biletlerinde İndirimin önü büyük ölçüde kesilmiş oldu. Peki, Özel Sinema Kulübü olarak bilinen Sinemia kapatılacak mı?

Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Yeni Sinema Yasası ile özellikle Sinema Salonları ve Film Yapımcıları arasındaki yaşanan birçok tartışmaya son verilmeye çalışılmış durumda.

Ancak çıkan Sinema Yasası ile Sinema Salonları tarafından yapılan İndirimli Bilet Kampanyaları da belirli sınırlar içerisine çekilmiş oldu. Buna bağlı olarak da sinema salonları biletleri istedikleri fiyat üzerinden artık satamayacaklar.

 

Sinema ve Mısır Tartışması

 

Sinemia Bu Yasadan Etkilenecek mi?

Bilmeyenler için önce Sinemia hakkında küçük bir bilgi verelim. Özel Sinema Kulübü olarak duyurulan Sinemia temel olarak üyelerine aylık farklı paketler ile Sınırsız Sinema Bileti imkânı sunabilen bir yapı.

Sinema Yasası ile Sinema Bileti İndirimleri kısıtlanınca akıllara gelen ilk soru ise Sinemia İndirimlerinin son bulacağı ve doğal olarak firmanın kapanacağı yönünde idi.

Ancak Sinema yasası tarafından getirilen kısıtlamalar temel olarak Sinema Salonlarını ilgilendiren kısıtlamalar. 3. Parti Sistemi olarak sektörde kendisine yer bulan Sinemia bu yasadan şu aşamada etkilenmemiş durumda.

Yani Özel Sinema Kulübü olarak adlandırılan Sinemia kullanıcılarına hizmet sunmaya devam edebilecek. Sinemia Üyeleri de yine Aylık Sınırsız veya Aylık Sınırlı sayıdaki biletlerini Sinemia üzerinden satın alıp Uygun Fiyatlı Sinema Keyfini sürmeye devam edebilecekler.

 

Sinema Salonu

 

Yeni Sinema Yasası Neler Getiriyor?

Yapılan düzenlemeler ile;

  • Sinema Salonları tarafından yapılan indirimler belirli şartlara tabi tutuldu,
  • Film öncesi reklam ve fragman sürelerine sınırlama getirildi,
  • Film aralarına sınırlamalar getirildi,
  • Filmin yayınlanıp yayınlanmayacağı konusu 8 kişilik bir komisyon kararı ile alınır hale getirildi.

Konuyla alakalı daha fazla bilgi almak isteyen, yeni Sinema Yasası ile alakalı daha geniş bilgilere ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz  Sinema Yasası İle Reklam Süreleri Kısalacak, Bilet Kampanyaları Bitecek konusuna göz atabilirler.

 

Yeni Sinema Yasası Sebebiyle Sinemia – Özel Sinema Kulübü Kapatılacak mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir