Yenilenen Xperia Z Modeli SnapDragon 800 Kullanabilir

Sony Xperia Z serisi özellikle Samsung Galaxy S4 ve HTC One modellerinin gölgesinde kalınca Sony firması yeni bir atağa geçti ve Amiral Gemisi için Qualcomm SnapDragon 800 serisi işlemciler ile yenileme kararı aldı. SnapDragon S4 Pro işlemcisi ile rakiplerinden geri kalan ve bu sebeple de satışlarda gerilere düşen Sony firması Xperia Z modeli için yeni […]serisi özellikle ve modellerinin gölgesinde kalınca firması yeni bir atağa geçti ve Amiral Gemisi için Qualcomm serisi işlemciler ile yenileme kararı aldı.

SnapDragon S4 Pro işlemcisi ile rakiplerinden geri kalan ve bu sebeple de satışlarda gerilere düşen firması modeli için yeni bir güncelleme çıkarmayı düşünüyor. Ancak bu güncelleme Yazılım anlamında değil, Donanım anlamında olacak gibi görünüyor.

Ultra ve Xperia i1 modellerinde işlemci kullanacak olan Sony, mevcut Xperia Z modelini işlemci ile güncelleyebilir.

Ayrıca gelen bilgilere göre TFT tabanlı LCD yerine güncellenecek olan Xperia Z’de, HTC’nin ButterFly S’de kullanılan 5 inç boyutundaki Super LCD3 panel kullanılabilir. Yeni panel ile Xperia Z’nin görüş açısı ve renk parlaklığı daha da üst seviyeye çıkabilir.

  Samsung Galaxy S4 Active Modelinin Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları
Suya ve Toza Dayanıklı Sony Xperia Z
Suya ve Toza Dayanıklı

Şu aşamada sadece Duyum olarak kalan bu bilgiler eğer gerçeğe dönüşürse 2013 senesinin sonuna doğru modeli yeni bir atağa geçebilir.

İşlemci güncellemesi ile daha hızlı çalışması beklenilen Xperia Z modelinin yapılacak ekran güncellemeleri ile de her türlü Full HD Oyunu da sorunsuz olarak oynatması bekleniyor.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status