Yenilenmiş Note 7 Serisinde de Sorun Çıktı, Samsung Üretimi Durdurdu

Yenilenmiş Note 7 Serisinde de Sorun Çıktı, Samsung Üretimi Durdurdu

Samsung firmasının Galaxy Note 7 serisi ile yaşadığı sorun giderek büyümeye başladı. Yenilenmiş Note 7 serilerinde de patlamaların yaşanması Serinin Satıştan Kaldırılması gibi bir ihtimalin ortaya çıkmasına sebep oldu.yorumlar.net

firmasının serisi ile yaşadığı sorun giderek büyümeye başladı. Yenilenmiş serilerinde de patlamaların yaşanması Serinin Satıştan Kaldırılması gibi bir ihtimalin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kore Haber Ajansı Yonhap tarafından paylaşılan habere göre firması Geçici olarak serisinin üretimini durdurma kararı almış durumda.

Bu haber daha sonraki dakikalarda Bloomberg ve WSJ gibi önemli haber kaynakları tarafından da doğrulanarak bir anlamda kesinleşmiş hale geldi.

 

AT&T Satışları Durdurma Kararı Aldı

Gün içinde gelen bilgilere göre serilerinin Yenilenmiş versiyonlarında da patlamaların meydana gelmesi üzerine AT&T Operatörü kullanıcılarına dağıtımını durdurmuş durumda.

Daha önce Note 7 alan ve değişime getirecek olan müşterilerine ise farklı modellerin önerilmesi kararı alınmış.

Sözleşmeli Note 7 satışları ise ikinci bir karara kadar durdurulmuş durumda.

 

İçin Ciddi Prestij Kaydı

İlk çıkan seride yaşanan Batarya Kaynaklı Patlamalardan sonra cihazı Güvenli hale getirip yeniden pazara süren Samsung cephesinde ciddi bir prestij kaybı yaşanmaya başlamış durumda.

serisinde de yaşanan Patlama Sorunları sonrasında firmanın üretim aşamasında nasıl bir hata yaptığı tartışmaya açılmış durumda.

Bu süreçte Apple iPhone 7 serisinin de pazara çıkması ile aslında Note 7 kullanıcısı olanların birçoğu rakibin ürünlerine yönlenmiş durumda.

Kısacası Samsung serisi Koreli firma için büyük bir prestij kaybı haline gelmiş durumda.

 

’ler Henüz Ülkemize Gelmedi

Değişim Programına katılan Samsung Note 7 kullanıcıları ülkemizde henüz modeline sahip olamadılar.

Ancak birçok kullanıcı da Note 7 modelindeki sorunu bilmesine rağmen ürünlerini henüz iade etmiş değil. Sürecin ilerlemesi ve yeni ürünlerin gelmesi için beklemeye başlamış durumda bu kullanıcılar.

Bakalım Yenilenmiş Note 7 modelleri üretimden çekilecek mi, Ülkemizdeki kullanıcılara dağıtılacak mı, yoksa tamamen bu seri sona mı erdirilecek.

  Samsung Galaxy J5’in Özellikleri Açığa Çıktı.
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status