Yenilenmiş Note 7 Serisinde de Sorun Çıktı, Samsung Üretimi Durdurdu

Samsung firmasının Galaxy Note 7 serisi ile yaşadığı sorun giderek büyümeye başladı. Yenilenmiş Note 7 serilerinde de patlamaların yaşanması Serinin Satıştan Kaldırılması gibi bir ihtimalin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Kore Haber Ajansı Yonhap tarafından paylaşılan habere göre Samsung firması Geçici olarak Galaxy Note 7 serisinin üretimini durdurma kararı almış durumda.

Bu haber daha sonraki dakikalarda Bloomberg ve WSJ gibi önemli haber kaynakları tarafından da doğrulanarak bir anlamda kesinleşmiş hale geldi.

 

AT&T Satışları Durdurma Kararı Aldı

Gün içinde gelen bilgilere göre Note 7 serilerinin Yenilenmiş versiyonlarında da patlamaların meydana gelmesi üzerine AT&T Operatörü kullanıcılarına Note 7 dağıtımını durdurmuş durumda.

Daha önce Note 7 alan ve değişime getirecek olan müşterilerine ise farklı modellerin önerilmesi kararı alınmış.

Sözleşmeli Note 7 satışları ise ikinci bir karara kadar durdurulmuş durumda.

 

Samsung İçin Ciddi Prestij Kaydı

İlk çıkan seride yaşanan Batarya Kaynaklı Patlamalardan sonra cihazı Güvenli hale getirip yeniden pazara süren Samsung cephesinde ciddi bir prestij kaybı yaşanmaya başlamış durumda.

Yenilenmiş Note 7 serisinde de yaşanan Patlama Sorunları sonrasında firmanın üretim aşamasında nasıl bir hata yaptığı tartışmaya açılmış durumda.

Bu süreçte Apple iPhone 7 serisinin de pazara çıkması ile aslında Note 7 kullanıcısı olanların birçoğu rakibin ürünlerine yönlenmiş durumda.

Kısacası Samsung Galaxy Note 7 serisi Koreli firma için büyük bir prestij kaybı haline gelmiş durumda.

 

Yenilenmiş Note 7’ler Henüz Ülkemize Gelmedi

Değişim Programına katılan Samsung Note 7 kullanıcıları ülkemizde henüz Yenilenmiş Note 7 modeline sahip olamadılar.

Ancak birçok kullanıcı da Note 7 modelindeki sorunu bilmesine rağmen ürünlerini henüz iade etmiş değil. Sürecin ilerlemesi ve yeni ürünlerin gelmesi için beklemeye başlamış durumda bu kullanıcılar.

Bakalım Yenilenmiş Note 7 modelleri üretimden çekilecek mi, Ülkemizdeki kullanıcılara dağıtılacak mı, yoksa tamamen bu seri sona mı erdirilecek.

Yenilenmiş Note 7 Serisinde de Sorun Çıktı, Samsung Üretimi Durdurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir