Pasaport Kayıt İşlemleriYerli işletim sistemimize yeni sürüm güncellemesi geldi!

Yerli işletim sistemimize yeni sürüm güncellemesi geldi!

Milli işletim sistemimiz olan Pardus’un yeni güncellemesi yayınlandı. Pardus 17.0 sürümü ile beraber kullanıcıları birçok yenilik bekliyor!   Geçtiğimiz günlerde yerli işletim sistemimiz olan Pardus için yepyeni bir sürüm yayınlanmıştı. Pardus 17.0 sürümü olarak adlandırılan bu güncelleme ile beraber milli işletim sistemimize bir çok yeni özellik eklendi. Pardus, Linux çekirdeği kullanıyor ve Linux 4.9’dan yararlanıyor. […]


Milli işletim sistemimiz olan Pardus’un yeni güncellemesi yayınlandı. Pardus 17.0 sürümü ile beraber kullanıcıları birçok yenilik bekliyor!

 

Geçtiğimiz günlerde yerli işletim sistemimiz olan Pardus için yepyeni bir sürüm yayınlanmıştı. Pardus 17.0 sürümü olarak adlandırılan bu güncelleme ile beraber milli işletim sistemimize bir çok yeni özellik eklendi.

Pardus, Linux çekirdeği kullanıyor ve Linux 4.9’dan yararlanıyor. Pardus 17.0’da masaüstü ortamı olarak XFCE 4.12 kullanıldığı için çok daha hafif, kullanışlı ve dengelenmiş bir sistem elde edildi.

Pardus 17.0 güncellemesinin çıkarılmasının en büyük sebebi tabii ki mevcut olan performansın yükseltilmesiydi. Yeni çıkan bu güncellemede görsel açıdan yapılan bir çok iyileştirmenin sistem kaynaklarına çok fazla yüklenmemesi sayesinde performansa büyük bir katkı sağlıyor. Böylelikle hem görsel açıdan sistem iyileştirilmiş oldu hem de sistem performansı dengeli bir şekilde yükseltilmiş oldu.

  Google'ın Pixellerine Now güncellemesi!

Pardus işletim sisteminde Linux 4.9.0 çekirdeği kullanıldığı için, sistem donanımlarınız sorunsuz ve yüksek performansta çalıştığı belirtiliyor, bunun yanında Firefox, Thunderbird ve VLC Media Player gibi yazılımların en güncel versiyonlarının da Pardus işletim sisteminde kullanılabileceği ekleniliyor. Bu programların dışında tlp gibi yazılımların işletim sistemine uyumlandırılması sayesinde dizüstü bilgisayarlarda pil ömrü için büyük bir katkı sağladığını söylememek için milli işletim sistemimiz olan Pardus’a büyük bir ayıp olurdu.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status